İsmet KÖSOĞLU
Köşe Yazarı
İsmet KÖSOĞLU
 

RİZE ANDON-HAVALİMANI-DAMPERLİ CANAVARLAR

Rize’nin en sık ziyaret edilen yerlerden biriside Andon’dur. Yıllardır şifalı olduğu için içme suyu olarak kullanılan Küçükçayır köyündeki tarihi Andon suyunda Trabzon’da yapılan bir tahlilde arsenik oranı normalin çok üzerine 27 kat fazla çıkmış.     Aklımın almadığı şu, bu su yıllardır şifalı diye insanımız tarafından kullanıldı. Devletin birçok birimi ve STK ların, dergi, broşürlerinde bile şifalı içme suyu diye yer almışken bu rapor şimdi neyin nesi.     Bölge insanı bugüne kadar bu suyu içti.     Bu işte bir hinlik olmasın.     Sağlık Müdürlüğü su içmek isteyenleri için uyarıcı olması bakımından sağlığa zararlıdır konulu levhalar asmış.    Bu şifalı olduğunu bildiğimiz Andon suyu için daha önce hiç tahlil yapılmamış mıydı? 7 Haziran 2022 tarihinde yapılan olumsuz tahlil raporu bir milat olmalı ve tedbirleri alınmalıdır.                                                                        Havalimanında ATM eksiği     Rize-Artvin Havalimanında ATM olmadığı konusunda şikâyetler var.    Şikâyet etmekte vatandaş çok haklı, zira bugün artık kimse üzerinde fazla para taşımıyor. ATM nin olduğu yerlerden nakit havale işlemlerini rahatlıkla yapabilmekte.     Rize-Artvin Havalimanı yenidir belki henüz yapma ihtiyacı hissedilmemiştir ama gelen şikâyetlerde göz önüne alınmalı,     Burada ATM cihazına ihtiyaç var. Hizmet veren Bankalarımızın dikkatine sunarım.                                                             Karayolunda üzeri açık malzeme taşıyan damperli canavarlar     Defalarca yazdım ama aldıran yok.     Kanun İstanbul’da ayrı Rize’de ayrı mı?     Karayolları Trafik kanununda devletin yazdığına göre karayolunda üzeri açık taş, çakıl, hafriyat, ıslak malzeme taşımak yasaktır.     Fakat nedense İkizdere karayolunda bunların hepsi serbest.     Jandarma trafik bazen yol kontrolü yapar ama nedense hep İkizdere yönünde giden araçları kontrol eder, niye İkizdere’den aşağı İyidere yönünde giden araçları durdurarak kontrol yapmaz bu konu ayrı bir dikkat çekiyor.     Rize’de ve bilhassa İkizdere-İyidere güzergâhında bu yasağa hiç uyulmadığını herkes bildiği gibi devletin Rize’deki en yüksek amiri olan Vali ve Emniyeti Jandarması da biliyor.     İkizdere’den İyidere Lojistiğe dolgu malzemesi taşıyan Damperli canavarların üzerine branda örttürmek çok mu zor.     Veya bu canavarlara söz mü geçirilemiyor.    Bir lambası yanmayan araca ceza keserek uyarıda bulunuyorsanız trafiği tehlikeye atan damperli kamyon canavarlarında bir müeyyide uygulanması lazım.     Ey devletimi yönetenler hep patronların emrine boyun eğmeyin birazda o yolda seyahat eden gariban sürücü ve yolcuları düşünün, Herhangi bir ölümcül kaza sonrası eyvah para etmeyecek.
Ekleme Tarihi: 19 Ağustos 2022 - Cuma

RİZE ANDON-HAVALİMANI-DAMPERLİ CANAVARLAR

Rize’nin en sık ziyaret edilen yerlerden biriside Andon’dur. Yıllardır şifalı olduğu için içme suyu olarak kullanılan Küçükçayır köyündeki tarihi Andon suyunda Trabzon’da yapılan bir tahlilde arsenik oranı normalin çok üzerine 27 kat fazla çıkmış.

   
Aklımın almadığı şu, bu su yıllardır şifalı diye insanımız tarafından kullanıldı. Devletin birçok birimi ve STK ların, dergi, broşürlerinde bile şifalı içme suyu diye yer almışken bu rapor şimdi neyin nesi.

   
Bölge insanı bugüne kadar bu suyu içti.

   
Bu işte bir hinlik olmasın.

   
Sağlık Müdürlüğü su içmek isteyenleri için uyarıcı olması bakımından sağlığa zararlıdır konulu levhalar asmış.

  
Bu şifalı olduğunu bildiğimiz Andon suyu için daha önce hiç tahlil yapılmamış mıydı? 7 Haziran 2022 tarihinde yapılan olumsuz tahlil raporu bir milat olmalı ve tedbirleri alınmalıdır.

                                                                      

Havalimanında ATM eksiği

   
Rize-Artvin Havalimanında ATM olmadığı konusunda şikâyetler var.

  
Şikâyet etmekte vatandaş çok haklı, zira bugün artık kimse üzerinde fazla para taşımıyor. ATM nin olduğu yerlerden nakit havale işlemlerini rahatlıkla yapabilmekte.

   
Rize-Artvin Havalimanı yenidir belki henüz yapma ihtiyacı hissedilmemiştir ama gelen şikâyetlerde göz önüne alınmalı,

   
Burada ATM cihazına ihtiyaç var. Hizmet veren Bankalarımızın dikkatine sunarım.


                                                           

Karayolunda üzeri açık malzeme taşıyan damperli canavarlar

   
Defalarca yazdım ama aldıran yok.

   
Kanun İstanbul’da ayrı Rize’de ayrı mı?

   
Karayolları Trafik kanununda devletin yazdığına göre karayolunda üzeri açık taş, çakıl, hafriyat, ıslak malzeme taşımak yasaktır.

   
Fakat nedense İkizdere karayolunda bunların hepsi serbest.

   
Jandarma trafik bazen yol kontrolü yapar ama nedense hep İkizdere yönünde giden araçları kontrol eder, niye İkizdere’den aşağı İyidere yönünde giden araçları durdurarak kontrol yapmaz bu konu ayrı bir dikkat çekiyor.

   
Rize’de ve bilhassa İkizdere-İyidere güzergâhında bu yasağa hiç uyulmadığını herkes bildiği gibi devletin Rize’deki en yüksek amiri olan Vali ve Emniyeti Jandarması da biliyor.

   
İkizdere’den İyidere Lojistiğe dolgu malzemesi taşıyan Damperli canavarların üzerine branda örttürmek çok mu zor.

   
Veya bu canavarlara söz mü geçirilemiyor.

  
Bir lambası yanmayan araca ceza keserek uyarıda bulunuyorsanız trafiği tehlikeye atan damperli kamyon canavarlarında bir müeyyide uygulanması lazım.

   
Ey devletimi yönetenler hep patronların emrine boyun eğmeyin birazda o yolda seyahat eden gariban sürücü ve yolcuları düşünün, Herhangi bir ölümcül kaza sonrası eyvah para etmeyecek.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi