İsmet KÖSOĞLU
Köşe Yazarı
İsmet KÖSOĞLU
 

RİZE HAVALİMANI ÖNEMLİ

Deniz dolgusunda yapılan 5.Havalimanı Rize’de yapıldı. Dün gibi hatırlıyorum 3 Nisan 2017 tarihinde temelini atarken de oradaydım 14 Mayıs 2022 de açılırken de tarihe şahitlik edenlerdenim.     Temel atıldığında hayal diyenler bugün gerçeği gördü.     Muazzam bir eser. Tamamen Türk İşçi ve Mühendisinin eseri aynen Ovit Tüneli gibi.     Maliyetine zamanına veya müteahhidine takılmayacağım.     Emeği geçen herkese başta emir veren Cumhurbaşkanı nezdinde teşekkür ediyorum.    Cumhurbaşkanı hizmet yapan merhum Başbakanları anarken Rizeli Başbakan Mesut Yılmaz’ı anmaması çok tepki çekti. Birçok Mesut Yılmaz hayranının konuşma sonrası alandan ayrıldığı görüldü.     Menderes, Özal, Erbakan, Türkeş isimlerinin söylenip Mesut Yılmaz ismini unutmak yakışmadı. Bilerek mi sehven mi söylenmedi bilemem ama açıklama yapmaya değer bir konu.                                    İstanbul ve Ankara’dan gelenler      Havalimanı açılışı için Ulaştırma Bakanlığı AYGM tarafından tahsis edilen uçaklarla Ankara ve İstanbul’dan birçok dost geldi.    Tanıdıklar arasında eski yeni siyasetçi ve atanmış atanmamış bakanlarda var.    Eğitimci, bürokrat, tanıdık bildik böyyük gazetelerin yazarları da havalimanı heyecanımıza ortak oldu. Yandaş gazeteciler gördükleri kalabalıktan ziyadesiyle memnun olduklarını şimdiden satırlarında yansıtmaya başladı.    Bazı gazeteci dostlar havalimanında sıkıştırılmış ve yamaçlardaki Çay bahçelerine kaymış kalabalığı bayramda gelen İmamoğlu ile kıyasladı. Neymiş İmamoğlu bu kalabalık karşısında çok az bir kalabalıkla karşılanmış deme cüretinde bulunanlar oldu.     Doğrudur Rize havalimanı çok kalabalıktı. Azerbaycan’dan bile havadan gelen bir uçak dolusu katılımlar vardı. Artvin’den, Erzurum’dan, Trabzon, Ordu, Giresun’dan partililer ve reise daha iyi koltuklara ataması için gözünde görünmemiş lazım diyebilecek bürokratlar gelmişti.     Siyah plakalı araç sayısı Rize’dekilerden fazlaydı. Sakarya’dan Ağrı’dan Belediye Başkanları geldi gördüm konuştum. Hoş gelmişler.    Kısaca gerçekten kalabalıktı ama bindirilmiş kıtalardı bu kalabalık, günlerdir ilçe ve köylerden Erdoğan’ı görmek için davet anonsları yapan AKP teşkilatları kiraladıkları araçlarla Havalimanına insan taşıdı.     AKP ekibi İl Başkanından köy temsilcisine kadar günlerdir uyumadı. İlk Uçak ilk Havalimanı heyecanını birlikte yaşadık.                                           İki Devlet Başkanı    Rize’de iki devlet başkanını aynı anda bir arada gördüm. Gördüm diyorum zira Rize’de iki Cumhurbaşkanını aynı karede hiç görmemiştim.     İki devlet tek millet kardeş.     Kardeş devletimiz Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Bakü isimli devlet uçağı ile Rize-Artvin havalimanına iniş yaptı.     Biz Rize’de iki Devlet Cumhurbaşkanını ilk kez görürken, misafir Aliyev’de Rize’ye ilk kez geldiğini, Rizelilerin vatansever çalışkan olduğunu ve uçağın penceresinden bakarken cennete indiğinden bahsetmesi yurdumuzun ne kadar değerli ve önemli olduğunun tespitiydi.
Ekleme Tarihi: 16 Mayıs 2022 - Pazartesi

RİZE HAVALİMANI ÖNEMLİ

Deniz dolgusunda yapılan 5.Havalimanı Rize’de yapıldı. Dün gibi hatırlıyorum 3 Nisan 2017 tarihinde temelini atarken de oradaydım 14 Mayıs 2022 de açılırken de tarihe şahitlik edenlerdenim.

   
Temel atıldığında hayal diyenler bugün gerçeği gördü.

   
Muazzam bir eser. Tamamen Türk İşçi ve Mühendisinin eseri aynen Ovit Tüneli gibi.

   
Maliyetine zamanına veya müteahhidine takılmayacağım.

   
Emeği geçen herkese başta emir veren Cumhurbaşkanı nezdinde teşekkür ediyorum.

  
Cumhurbaşkanı hizmet yapan merhum Başbakanları anarken Rizeli Başbakan Mesut Yılmaz’ı anmaması çok tepki çekti. Birçok Mesut Yılmaz hayranının konuşma sonrası alandan ayrıldığı görüldü.

   
Menderes, Özal, Erbakan, Türkeş isimlerinin söylenip Mesut Yılmaz ismini unutmak yakışmadı. Bilerek mi sehven mi söylenmedi bilemem ama açıklama yapmaya değer bir konu.

                                  
İstanbul ve Ankara’dan gelenler

    
Havalimanı açılışı için Ulaştırma Bakanlığı AYGM tarafından tahsis edilen uçaklarla Ankara ve İstanbul’dan birçok dost geldi.

  
Tanıdıklar arasında eski yeni siyasetçi ve atanmış atanmamış bakanlarda var.

  
Eğitimci, bürokrat, tanıdık bildik böyyük gazetelerin yazarları da havalimanı heyecanımıza ortak oldu. Yandaş gazeteciler gördükleri kalabalıktan ziyadesiyle memnun olduklarını şimdiden satırlarında yansıtmaya başladı.

  
Bazı gazeteci dostlar havalimanında sıkıştırılmış ve yamaçlardaki Çay bahçelerine kaymış kalabalığı bayramda gelen İmamoğlu ile kıyasladı. Neymiş İmamoğlu bu kalabalık karşısında çok az bir kalabalıkla karşılanmış deme cüretinde bulunanlar oldu.

   
Doğrudur Rize havalimanı çok kalabalıktı. Azerbaycan’dan bile havadan gelen bir uçak dolusu katılımlar vardı. Artvin’den, Erzurum’dan, Trabzon, Ordu, Giresun’dan partililer ve reise daha iyi koltuklara ataması için gözünde görünmemiş lazım diyebilecek bürokratlar gelmişti.

   
Siyah plakalı araç sayısı Rize’dekilerden fazlaydı. Sakarya’dan Ağrı’dan Belediye Başkanları geldi gördüm konuştum. Hoş gelmişler.

  
Kısaca gerçekten kalabalıktı ama bindirilmiş kıtalardı bu kalabalık, günlerdir ilçe ve köylerden Erdoğan’ı görmek için davet anonsları yapan AKP teşkilatları kiraladıkları araçlarla Havalimanına insan taşıdı.

   
AKP ekibi İl Başkanından köy temsilcisine kadar günlerdir uyumadı. İlk Uçak ilk Havalimanı heyecanını birlikte yaşadık.

                                         
İki Devlet Başkanı

  
Rize’de iki devlet başkanını aynı anda bir arada gördüm. Gördüm diyorum zira Rize’de iki Cumhurbaşkanını aynı karede hiç görmemiştim.

   
İki devlet tek millet kardeş.

   
Kardeş devletimiz Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Bakü isimli devlet uçağı ile Rize-Artvin havalimanına iniş yaptı.

   
Biz Rize’de iki Devlet Cumhurbaşkanını ilk kez görürken, misafir Aliyev’de Rize’ye ilk kez geldiğini, Rizelilerin vatansever çalışkan olduğunu ve uçağın penceresinden bakarken cennete indiğinden bahsetmesi yurdumuzun ne kadar değerli ve önemli olduğunun tespitiydi.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi