İsmet KÖSOĞLU
Köşe Yazarı
İsmet KÖSOĞLU
 

ASKER İL BAŞKANINA SELAM DURMAZ...Rize’nin millet bahçesi

Geçen hafta TC Devleti tarihinde ilk kez olmuş bir olaya şahit olduk.     2500 yıl öncesinde Mete Hanın kurduğu Türk Ordusunda böyle bir rezalet yaşanmadı.     Tunceli’de İktidarın İl Başkanına selam durmak acizliktir.     Tören mangası hazırlayan komutan bana göre rezil bir komutandır üniforma o adamın giyeceği hafif bir elbise değildir.     Bize ne oldu, ne zamandan beri, asker bir parti İl Başkanına selam duruyor, o il Başkanı Muhalif bir parti başkanı olsaydı yine selam durulacak mıydı?     AKP Tunceli İl Başkanı Çemişgezek’teki Karakola ben Cumhurbaşkanının temsilcisiyim diyerek mi gitmiştir.                                   Rüşvet Haberlerine erişim yasağı     Cumhurbaşkanlığı avukatlarının 2020 yılında rüşvet aldıkları iddiası siyasette konuşuluyor.     Milletvekilleri soru önergesi veriyor, kaale alınmıyor.     Haberlere konu oluyor hemen mahkemelerden erişim yasağı getiriliyor.     Adam avukatta olsa hata yapmaz diye bir şey yok.   Savcılar dikkate alarak harekete geçer ve suçlu değillerse zaten aklanırlar.   Kim neden korkuyor ki haberlere erişim yasağı getiriyor.                                     Rize’nin millet bahçesi     Cumhurbaşkanının talimatıyla her il ve mümkünse her ilçeye yapılmak istenen Millet Bahçesi konusunda Rize’mizde çalışmalar deniz doldurulmasıyla devam ediyor.     Deniz dolgusu üzerinde yapılacak Millet Bahçesi ne zaman biter nasıl biter bilmiyoruz.     Belediyenin sitesinde Millet bahçesi hakkında kısaca şöyle yazılmış’’   Proje içerisinde açık yeşil alanlar, yürüyüş ve bisiklet yolları, spor alanları, Bilim Merkezi, Kent müzesi, İskele, su gösterisi alanları, cafe, restaurant alanları ve Cami yer alacaktır.       Millet Bahçesi 600 dönümlük bir alanda yapılacak       Millet Bahçesinin yapılması sahilin halka açılması demektir.      Güzel bir çalışma olacaktır. Bu çalışma yapılırken sahilde mezbelelik durumdaki birçok işletme ve çirkinliklerde inşallah ortadan kalkacak.       Dolgu alanında önceki Başkanlar zamanında nasıl verildiği niye verildiği konusunda birçok şaibelerin olduğu, işletmeler v ar.     Onun bunun adamı diye parsellenen yerler umarım temizlenmiş olur. Yasal yollarla alınmış verilmiş yerler için diyecek bir şey yok ama kanunun kestiği parmak acımaz.     
Ekleme Tarihi: 01 Ağustos 2022 - Pazartesi

ASKER İL BAŞKANINA SELAM DURMAZ...Rize’nin millet bahçesi

Geçen hafta TC Devleti tarihinde ilk kez olmuş bir olaya şahit olduk.
   
2500 yıl öncesinde Mete Hanın kurduğu Türk Ordusunda böyle bir rezalet yaşanmadı.
   
Tunceli’de İktidarın İl Başkanına selam durmak acizliktir.
   
Tören mangası hazırlayan komutan bana göre rezil bir komutandır üniforma o adamın giyeceği hafif bir elbise değildir.
   
Bize ne oldu, ne zamandan beri, asker bir parti İl Başkanına selam duruyor, o il Başkanı Muhalif bir parti başkanı olsaydı yine selam durulacak mıydı?
   
AKP Tunceli İl Başkanı Çemişgezek’teki Karakola ben Cumhurbaşkanının temsilcisiyim diyerek mi gitmiştir.
                                 
Rüşvet Haberlerine erişim yasağı
   
Cumhurbaşkanlığı avukatlarının 2020 yılında rüşvet aldıkları iddiası siyasette konuşuluyor.
   
Milletvekilleri soru önergesi veriyor, kaale alınmıyor.
   
Haberlere konu oluyor hemen mahkemelerden erişim yasağı getiriliyor.
   
Adam avukatta olsa hata yapmaz diye bir şey yok.
 
Savcılar dikkate alarak harekete geçer ve suçlu değillerse zaten aklanırlar.
 
Kim neden korkuyor ki haberlere erişim yasağı getiriyor.
                                   
Rize’nin millet bahçesi
   
Cumhurbaşkanının talimatıyla her il ve mümkünse her ilçeye yapılmak istenen Millet Bahçesi konusunda Rize’mizde çalışmalar deniz doldurulmasıyla devam ediyor.
   
Deniz dolgusu üzerinde yapılacak Millet Bahçesi ne zaman biter nasıl biter bilmiyoruz.
   
Belediyenin sitesinde Millet bahçesi hakkında kısaca şöyle yazılmış’’   Proje içerisinde açık yeşil alanlar, yürüyüş ve bisiklet yolları, spor alanları, Bilim Merkezi, Kent müzesi, İskele, su gösterisi alanları, cafe, restaurant alanları ve Cami yer alacaktır.
     
Millet Bahçesi 600 dönümlük bir alanda yapılacak
     
Millet Bahçesinin yapılması sahilin halka açılması demektir. 
   
Güzel bir çalışma olacaktır. Bu çalışma yapılırken sahilde mezbelelik durumdaki birçok işletme ve çirkinliklerde inşallah ortadan kalkacak.
     
Dolgu alanında önceki Başkanlar zamanında nasıl verildiği niye verildiği konusunda birçok şaibelerin olduğu, işletmeler v ar.
   
Onun bunun adamı diye parsellenen yerler umarım temizlenmiş olur. Yasal yollarla alınmış verilmiş yerler için diyecek bir şey yok ama kanunun kestiği parmak acımaz.
    

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.