İsmet KÖSOĞLU
Köşe Yazarı
İsmet KÖSOĞLU
 

CUMHURBAŞKANIM SİZE RAĞMEN

   2018 Yılından bu yana Rize’nin bölgenin isteğidir Ovit Yolunun tamamlanması.     Bu sütunlarda defalarca dikkat ve ilgi çeksin diye yazdım.     Uyaralım ki uyuyan yetkililer sorumlular uyanır da görevlerini yerine getirir.     Cumhurbaşkanı Sn. Erdoğan’ın 2018 yılında Ovit Tünelini bizzat hizmete açtığında milletçe çok sevinmiştik.     Geçen bunca yıl sonra, Cumhurbaşkanına İkizdere-Ovit Tüneli arasındaki 24 km lik kısmın muhtemelen yapıldığı söyleniyor veya öyle biliniyor. Oysa yol yapılmamış.     Ovit Tünelinden hemen sonra başlanan Zigana Tüneli yoluyla birlikte tamamlanmak üzereyken Ovit Tünelinin yolundaki garabet niye.     Kimseye minnet borcum yok, seçim derdim yok.      İhale alacak değilim. Bundan dolayı herkes görevini yapsın diyorum.     Atanmış Bakan yazdığımda başı ağrıyanlara sözüm adam gibi görevinizi yapın.2018 yılından bu yana sayenizde İkizdere-Ovit Tüneli arası STOP etmiş ve hiç çalışma olmamış. CİMER yazıma Karayollarının verdiği cevap doğru olsa gerek.      Atanmış Ulaştırma Bakanı ve Karayollarının üst yönetimi bölgecilik yaptığı için, Trabzon yollarına daha fazla önem ve ödenek verdiği için Ovit Yolunu unuttu.     Geçen gün CİMER’e yol niye yapılmıyor diye sormuştum.     Karayolları siyasilerin bütün vaatlerini ters yüz ederek Ovit Tüneli-İkizdere arasında herhangidir yapım ihalemiz yoktur itirafında bulundu.         KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (KGM) > KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ (13.12.2022 )     Sayın İlgili Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine yaptığınız başvuru incelenmiştir.       Başvuruda bahsi geçen Ovit Tüneli-İkizdere arasında herhangi bir yapım ihalemiz yoktur.  İyidere-İkizdere arası kesimde yapım çalışmalarına onaylı projesi ve iş programı doğrultusunda devam edilmektedir.                                                         Seçime doğru       Yaşanmış olay Rize’nin bir ilçesinde meydana geliyor.       Gönderen vatandaş’’ 28.11.2022 Bu gün mahallede gerçekleşen bir olayı paylaşmak istiyorum.       Mahallemizde sosyal hizmetlerden sakatlık maaşı alan iki komşumuzun evine iki bayan geldi. Yolda adres sormak için karşılaştıkları kişiler….  Kaymakamlığından geldiklerini söylediler.     (Bayanlar başörtülü ve sivil bir çift kabin araba ile geldiler.)       Adrese gelip nasıl bir yardım aldıklarını ve daha başka haklarının olduğunu vs. gibi sorular sorup adrese geldiklerini belgelemek için okuryazar olmayan yaşlı bayanlardan imza aldılar.     Yaşlılara Tayyip ve Emine Erdoğan in fotoğrafları olduğu bildiriler göstererek, başka herhangi bir İhtiyaçları olup olmadıklarını ve varsa yardımcı olacaklarını söylemişler ve geldikleri gri bir çift kabin araba ile gittiler’’ diye yazmış.     Devletin sıcak eli vatandaşa her zaman ulaşmalı.     Erdoğan Cumhurbaşkanı biliyoruz da eşi Emine hanımın bulunduğu fotoğraflı broşürü dağıtmak neyin nesi.       Cumhurbaşkanı Devleti temsil eder partiyi değil benim anlayışım bu.
Ekleme Tarihi: 18 Aralık 2022 - Pazar

CUMHURBAŞKANIM SİZE RAĞMEN

  
2018 Yılından bu yana Rize’nin bölgenin isteğidir Ovit Yolunun tamamlanması.
   
Bu sütunlarda defalarca dikkat ve ilgi çeksin diye yazdım.
   
Uyaralım ki uyuyan yetkililer sorumlular uyanır da görevlerini yerine getirir.
   
Cumhurbaşkanı Sn. Erdoğan’ın 2018 yılında Ovit Tünelini bizzat hizmete açtığında milletçe çok sevinmiştik.
   
Geçen bunca yıl sonra, Cumhurbaşkanına İkizdere-Ovit Tüneli arasındaki 24 km lik kısmın muhtemelen yapıldığı söyleniyor veya öyle biliniyor. Oysa yol yapılmamış.
   
Ovit Tünelinden hemen sonra başlanan Zigana Tüneli yoluyla birlikte tamamlanmak üzereyken Ovit Tünelinin yolundaki garabet niye.
   
Kimseye minnet borcum yok, seçim derdim yok. 
   
İhale alacak değilim. Bundan dolayı herkes görevini yapsın diyorum.
   
Atanmış Bakan yazdığımda başı ağrıyanlara sözüm adam gibi görevinizi yapın.2018 yılından bu yana sayenizde İkizdere-Ovit Tüneli arası STOP etmiş ve hiç çalışma olmamış. CİMER yazıma Karayollarının verdiği cevap doğru olsa gerek. 
   
Atanmış Ulaştırma Bakanı ve Karayollarının üst yönetimi bölgecilik yaptığı için, Trabzon yollarına daha fazla önem ve ödenek verdiği için Ovit Yolunu unuttu.
   
Geçen gün CİMER’e yol niye yapılmıyor diye sormuştum.
   
Karayolları siyasilerin bütün vaatlerini ters yüz ederek Ovit Tüneli-İkizdere arasında herhangidir yapım ihalemiz yoktur itirafında bulundu.
       
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (KGM) > KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ (13.12.2022 )
   
Sayın İlgili Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine yaptığınız başvuru incelenmiştir.
     
Başvuruda bahsi geçen Ovit Tüneli-İkizdere arasında herhangi bir yapım ihalemiz yoktur.  İyidere-İkizdere arası kesimde yapım çalışmalarına onaylı projesi ve iş programı doğrultusunda devam edilmektedir.
                                             
         
Seçime doğru
     
Yaşanmış olay Rize’nin bir ilçesinde meydana geliyor.
     
Gönderen vatandaş’’ 28.11.2022 Bu gün mahallede gerçekleşen bir olayı paylaşmak istiyorum.
     
Mahallemizde sosyal hizmetlerden sakatlık maaşı alan iki komşumuzun evine iki bayan geldi. Yolda adres sormak için karşılaştıkları kişiler….  Kaymakamlığından geldiklerini söylediler.
   
(Bayanlar başörtülü ve sivil bir çift kabin araba ile geldiler.)
     
Adrese gelip nasıl bir yardım aldıklarını ve daha başka haklarının olduğunu vs. gibi sorular sorup adrese geldiklerini belgelemek için okuryazar olmayan yaşlı bayanlardan imza aldılar.
   
Yaşlılara Tayyip ve Emine Erdoğan in fotoğrafları olduğu bildiriler göstererek, başka herhangi bir İhtiyaçları olup olmadıklarını ve varsa yardımcı olacaklarını söylemişler ve geldikleri gri bir çift kabin araba ile gittiler’’ diye yazmış.
   
Devletin sıcak eli vatandaşa her zaman ulaşmalı.
   
Erdoğan Cumhurbaşkanı biliyoruz da eşi Emine hanımın bulunduğu fotoğraflı broşürü dağıtmak neyin nesi.
     
Cumhurbaşkanı Devleti temsil eder partiyi değil benim anlayışım bu.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.