İsmet KÖSOĞLU
Köşe Yazarı
İsmet KÖSOĞLU
 

İNCE DETAYLAR, YAZMASAM OLMAZ

İl Özel İdaresi tarafından kâğıdı ve baskısı çok güzel yapılmış bülten-dergi şeklinde 2019-2021 yılları çalışmaları yayınlandı.     İl Genel Meclisinin İl genelinde yapılan çalışmaları kamuoyuyla bu dergi sayesinde daha detaylı paylaşıldı.     İlçe ilçe bazı notları inceledim.     İkizdere ilçesindeki bir iki noktada yazılan yanlıştan bahsedeceğim. İkizdere ilçesinin notları kimden alındı bilmiyorum ama doğru olmadığı kesin ve kayıtlarda böyle yer almasını istemiyorum.     İkizdere’nin yüzölçümü doğru yazılmış 898 km2.     Rakımı yani deniz seviyesinden yüksekliğini daha doğru yazabilirdiniz, el insaf 570 metre olan Rakım 800 metre hangi aklın ürünü oldu.     Çamlıhemşin’i 350 metre yazdınız doğru olabilir, sahilden 35 km içerde olan İkizdere’nin 570 m olan rakımını 800 metreye kim ve hangi akıl çıkardı. Yeni basılacak derginizde bunun acilen düzeltilmesi gerekir.     İkinci bariz hatanız İlçenin kuruluş tarihi hakkında.     Sahifede İlçenin iki tane AKP İl Genel Meclisi Üyesinin isimleri fotoğraflarıyla yer alıyor, bunlara da mı sormadınız.     İlçenin kuruluş tarihini 1955 olarak yazmayla ikinci hatayı yaptınız.     İlin en yetkili dairesi İl Özel İdaresi ilçenin kuruluş tarihini nasıl yanlış yazar veya İkizdere’yi kaale mi almadınız. Nasıl olsa orasını ne yazarsak gider ilçemi saydınız.     İkizdere’nin ilk Kaymakamı Hasan Yücer ve 1952-54 yıllarında İkizdere’de Kaymakam olarak görev yapmış.     İkizdere, 1945 yılında İlçe olan Güneyce ilçesinin 1952 yılında taşınmasıyla kuruldu. Bu taşınma 20.6.1952 yılında Mecliste kabul edildi ve 28.6.1952 tarih 8144 sayılı Resmi Gazetede yayınlandı. İl Özel İdaresi ilçenin kuruluşunu bilemeyerek 1952 yerine 1955 yazıyorsa burada bilgisizlikle birlikte büyük aymazlık yapılmıştır.     Umarım bir daha ki icraat bülteninde bu iki hata düzeltilir.                           İkizdere EMNİYETİ başka bahara mı?     İkizdere Emniyet Amirliğinin bulunduğu bina da hasar kaydı var.     Bina eski Özel İdare Binası 2000 yılında Emniyet tarafından satın alındı ve yaklaşık 30 yıllık.      çerisinde Polis Lojmanları Özel harekâtçılar ve Emniyet Amirliği konuşlanmış.     İkizdere ilçe girişinde bir arsada yeni Emniyet Amirliği binası yapılacaktı galiba unutuldu.     Emniyet Amirliği ne zaman yapılacak, bilgisi olan var mı?     AKP li siyasiler büyük heyecanla Emniyet Amirliği binamız hemen başlıyor diye açıklamalarda bulunmuştu ama halen bir çalışma yok.     Daha ne kadar bekleyeceğiz, hasarlı binada görev yapan Polis teşkilatının hiç mi kıymeti yok.
Ekleme Tarihi: 08 Ağustos 2022 - Pazartesi

İNCE DETAYLAR, YAZMASAM OLMAZ

İl Özel İdaresi tarafından kâğıdı ve baskısı çok güzel yapılmış bülten-dergi şeklinde 2019-2021 yılları çalışmaları yayınlandı.
   
İl Genel Meclisinin İl genelinde yapılan çalışmaları kamuoyuyla bu dergi sayesinde daha detaylı paylaşıldı.
   
İlçe ilçe bazı notları inceledim.
   
İkizdere ilçesindeki bir iki noktada yazılan yanlıştan bahsedeceğim. İkizdere ilçesinin notları kimden alındı bilmiyorum ama doğru olmadığı kesin ve kayıtlarda böyle yer almasını istemiyorum.
   
İkizdere’nin yüzölçümü doğru yazılmış 898 km2.
   
Rakımı yani deniz seviyesinden yüksekliğini daha doğru yazabilirdiniz, el insaf 570 metre olan Rakım 800 metre hangi aklın ürünü oldu.
   
Çamlıhemşin’i 350 metre yazdınız doğru olabilir, sahilden 35 km içerde olan İkizdere’nin 570 m olan rakımını 800 metreye kim ve hangi akıl çıkardı. Yeni basılacak derginizde bunun acilen düzeltilmesi gerekir.
   
İkinci bariz hatanız İlçenin kuruluş tarihi hakkında.
   
Sahifede İlçenin iki tane AKP İl Genel Meclisi Üyesinin isimleri fotoğraflarıyla yer alıyor, bunlara da mı sormadınız.
   
İlçenin kuruluş tarihini 1955 olarak yazmayla ikinci hatayı yaptınız.
   
İlin en yetkili dairesi İl Özel İdaresi ilçenin kuruluş tarihini nasıl yanlış yazar veya İkizdere’yi kaale mi almadınız. Nasıl olsa orasını ne yazarsak gider ilçemi saydınız.
   
İkizdere’nin ilk Kaymakamı Hasan Yücer ve 1952-54 yıllarında İkizdere’de Kaymakam olarak görev yapmış.
   
İkizdere, 1945 yılında İlçe olan Güneyce ilçesinin 1952 yılında taşınmasıyla kuruldu. Bu taşınma 20.6.1952 yılında Mecliste kabul edildi ve 28.6.1952 tarih 8144 sayılı Resmi Gazetede yayınlandı. İl Özel İdaresi ilçenin kuruluşunu bilemeyerek 1952 yerine 1955 yazıyorsa burada bilgisizlikle birlikte büyük aymazlık yapılmıştır.
   
Umarım bir daha ki icraat bülteninde bu iki hata düzeltilir.
                         
İkizdere EMNİYETİ başka bahara mı?
   
İkizdere Emniyet Amirliğinin bulunduğu bina da hasar kaydı var.
   
Bina eski Özel İdare Binası 2000 yılında Emniyet tarafından satın alındı ve yaklaşık 30 yıllık. 
   
çerisinde Polis Lojmanları Özel harekâtçılar ve Emniyet Amirliği konuşlanmış.
   
İkizdere ilçe girişinde bir arsada yeni Emniyet Amirliği binası yapılacaktı galiba unutuldu.
   
Emniyet Amirliği ne zaman yapılacak, bilgisi olan var mı?
   
AKP li siyasiler büyük heyecanla Emniyet Amirliği binamız hemen başlıyor diye açıklamalarda bulunmuştu ama halen bir çalışma yok.
   
Daha ne kadar bekleyeceğiz, hasarlı binada görev yapan Polis teşkilatının hiç mi kıymeti yok.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.