İsmet KÖSOĞLU
Köşe Yazarı
İsmet KÖSOĞLU
 

Rize Merkezdeki Kentsel Dönüşümde sona doğru

Rize merkezde yıkılan Blokların yerine kentsel dönüşüm projesiyle TOKİ tarafından başlanılan binaların yapımında sona doğru yaklaşıldı.     Modern dış görünüşü ile gösterişli bloklar olduğu muhakkak, inşallah sağlamlığı da dış görünüşü gibi olur.     Zira yıllardır yapılan birçok kamu kuruluşu gibi inşaatlarda kısa süre sonra arızalar çıktığını biliyorum. Örnek isteyene İkizdere Kaymakamlık ve Belediye binasını gösterebilirim. Yapıldığında daha kesin kabulü bile olmadan çok kıa sürede çatısı akıtmış, wc lerdeki kalebodurlar tel tel dökülmeye başlanmıştı çünkü çektiğim fotoğraflarını haberlerimde kullanmıştım.     Gazeteciler Günümüze katılan Belediye Başkanı Sn. Rahmi Metin Bloklar yerinde yapılan kentsel dönüşüm projesinde İşyerlerinin Ocak sonunda, üst katlardaki Ofislerin ise Mart sonunda teslim edileceğini söyledi.     Projede 404 ofis,133 dükkân ve 412 araçlık otopark var.     Her yeni yapılan iyi olur, Rize’mizin yüz akı olacak bu proje inşallah iyi olur.                                                     Basın Kartı Kimlik yerine geçiyor     Basın Kanunu uyarınca TC. İletişim Başkanlığı tarafından Gazetecilere verilen (turkuaz basın kartı)Resmi nitelikte bir kimlik belgesidir.       Yürürlükteki mevzuat hükümlerince bir kişinin kim olduğunun ispatı niteliğindeki resmi kimlik kartları şunlar, TC kimlik kartı, resmi daireler veya KİT tarafından verilen soğuk damgalı kimlik kartları, Pasaport, Evlenme Cüzdanı, Askerlik Belgesi, Sürücü Belgesi Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığın tarafından verilen Basın Kartı, Avukat, Savcı, Noter kimlik belgesi.       Bilhassa kimlik kontrolü veya tapu gibi işlemlerde şimdiye kadar geçerli sayılmayan Basın Kartının sıkıntı çıkarılmadan tanınmasını, bilinmesini istiyorum.                                                       2-5 Mart Ankara Rize Günleri     Epey zamandır yapılmamıştı.     Rizeli Dernekler tarafından önceki yıllarda Ankara, İstanbul, İzmir, ,Bursa ve Kocaeli’nde benzeri tanıtım günleri yapılmıştı. Ankara, Bursa ve İstanbul’da yapılanların bazısına katılmıştım.     Geçen yıl İstanbul’da yapılmasına rağmen sebebini bilemem bir süredir Ankara’da yapılmıyordu.     Rize Ankara Dernekler Federasyonu elini taşın altına sokarak Rize’deki yerel yöneticilerle de görüşerek 2-5 Mart 2023 tarihinde Ankara’da Millet Bahçesi olarak hazırlanan yerde yeniden Rize Tanıtım Günleri programı yapılacağı açıklandı.     Cumhuriyetin 100.yılında, Rize’nin 2 Mart Kurtuluş gününde uyarlanarak yapılacak Rize Günlerinde yeni bir konseptle güzel etkinliklerin olacağı belirtildi.
Ekleme Tarihi: 12 Ocak 2023 - Perşembe

Rize Merkezdeki Kentsel Dönüşümde sona doğru

Rize merkezde yıkılan Blokların yerine kentsel dönüşüm projesiyle TOKİ tarafından başlanılan binaların yapımında sona doğru yaklaşıldı.
   
Modern dış görünüşü ile gösterişli bloklar olduğu muhakkak, inşallah sağlamlığı da dış görünüşü gibi olur.
   
Zira yıllardır yapılan birçok kamu kuruluşu gibi inşaatlarda kısa süre sonra arızalar çıktığını biliyorum. Örnek isteyene İkizdere Kaymakamlık ve Belediye binasını gösterebilirim. Yapıldığında daha kesin kabulü bile olmadan çok kıa sürede çatısı akıtmış, wc lerdeki kalebodurlar tel tel dökülmeye başlanmıştı çünkü çektiğim fotoğraflarını haberlerimde kullanmıştım.
   
Gazeteciler Günümüze katılan Belediye Başkanı Sn. Rahmi Metin Bloklar yerinde yapılan kentsel dönüşüm projesinde İşyerlerinin Ocak sonunda, üst katlardaki Ofislerin ise Mart sonunda teslim edileceğini söyledi.
   
Projede 404 ofis,133 dükkân ve 412 araçlık otopark var.
   
Her yeni yapılan iyi olur, Rize’mizin yüz akı olacak bu proje inşallah iyi olur.
                                                   
Basın Kartı Kimlik yerine geçiyor
   
Basın Kanunu uyarınca TC. İletişim Başkanlığı tarafından Gazetecilere verilen (turkuaz basın kartı)Resmi nitelikte bir kimlik belgesidir.
     
Yürürlükteki mevzuat hükümlerince bir kişinin kim olduğunun ispatı niteliğindeki resmi kimlik kartları şunlar, TC kimlik kartı, resmi daireler veya KİT tarafından verilen soğuk damgalı kimlik kartları, Pasaport, Evlenme Cüzdanı, Askerlik Belgesi, Sürücü Belgesi Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığın tarafından verilen Basın Kartı, Avukat, Savcı, Noter kimlik belgesi.
     
Bilhassa kimlik kontrolü veya tapu gibi işlemlerde şimdiye kadar geçerli sayılmayan Basın Kartının sıkıntı çıkarılmadan tanınmasını, bilinmesini istiyorum.
                                                     
2-5 Mart Ankara Rize Günleri
   
Epey zamandır yapılmamıştı.
   
Rizeli Dernekler tarafından önceki yıllarda Ankara, İstanbul, İzmir, ,Bursa ve Kocaeli’nde benzeri tanıtım günleri yapılmıştı. Ankara, Bursa ve İstanbul’da yapılanların bazısına katılmıştım.
   
Geçen yıl İstanbul’da yapılmasına rağmen sebebini bilemem bir süredir Ankara’da yapılmıyordu.
   
Rize Ankara Dernekler Federasyonu elini taşın altına sokarak Rize’deki yerel yöneticilerle de görüşerek 2-5 Mart 2023 tarihinde Ankara’da Millet Bahçesi olarak hazırlanan yerde yeniden Rize Tanıtım Günleri programı yapılacağı açıklandı.
   
Cumhuriyetin 100.yılında, Rize’nin 2 Mart Kurtuluş gününde uyarlanarak yapılacak Rize Günlerinde yeni bir konseptle güzel etkinliklerin olacağı belirtildi.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.