Reklamı Geç
YAZARLAR
KÖTÜ ADAMLARI DUVARA, İYİ ADAMLARI AĞACA ASTILAR!.
Osman KÖSEOĞLU
27 Mayıs 2020 - Çarşamba 10:08

27 MAYIS UTANCININ SENE-İ DEVRİYESİ!..


1950 yılına kadar ülkeyi tek başına askeri bir rejimden farksız yöneten(Demokrasinin olmadığı seçim yapılmadı) İsmet İnönü yönetiminde ki Cuntacılar,(savaşa girmedikleri halde)milleti açlık ve sefalete sürükledikleri gibi, Müslüman  Türk halkını dininden diyanetin’den uzaklaştırmak için Ezan-ı Muhammedi'yeyi yasaklayarak, minarelerden yıllarca “ Tanrı Uludur Naraları Attırdılar!..


Camileri ahıra çevirerek, Allah'ın kelamı Kuranı Kerim'in okumanın dahi yasak olduğu o karanlık despot rejimden 1950 yılında yapılan seçimlerde Türk halkı, milletin adamı  Adnan Menderes'i bağrına basarak, “Yeter söz Milletindir diyerek” yüzde 55 oy oranıyla  halkın adamı milleti kucaklıyordu !..


14 Mayıs 1950 günü yapılan seçimlerde DP ezici bir çoğunlukla sandıktan çıkarken 27 yıldır ülkeyi  despot bir şekilde yöneten CHP  iktidardan düştü. Demokratlar 487 milletvekilliğinin 408'ni kazandı. Seçim sloganında olduğu gibi artık 'Söz Milleti’ndi !..


Türk tarihinin en nazik Başbakanı merhum Adnan Menderes, ilk iş olarak Ezan-ı Muhammedi'yeyi esaretten kurtararak aslına çevirdi ve büyük bir zulmü sonlandırdı !


İktidardaki Demokrat Parti'nin ilk icraatı ise 18 yıldır Türkçe okunan ezanın yeniden Arapça okunmasını sağlaması oldu.16 Haziran 1950 günü yapılan düzenlemenin sonucu Cumhurbaşkanı Celal Bayar'a telsiz aracılığıyla bildirildi. Bayar'ın onaylaması ile CHP'nin 1932'de çıkardığı Türkçe ezanın zorunluluğu tarihe karıştı. Arapça ezanın serbest bırakıldığı gün Bursa'da bir camide ikindi ezanı 7 defa Arapça olarak okundu.


Ama bu Kemalist Cuntacı Emperyalistlerin işine gelmeyecekti !..


Hatta ülke dışında Sürgünde olan Osmanlı Hanedanı’nın Öz yurtlarına Türkiye'ye dönmesi için istifayı dahi düşünen Merhum Adnan Menderes, elinden geleni yaparak, Osmanlı Hanedanı’nın sürgünde olan kadınlarının ülkeye dönmesine olanak sağlamıştı.


Kim ne söylerse söylesin 27 Mayıs İhtilali'nin arkasında demokrasiyi içine sindiremeyen CHP' nin olduğunu anlamamak için kâhin olamaya gerek yok!..


Tek partili Cunta (İnönü) rejiminden Demokrasi'yi içine sindiremeyen Emperyalist ve Türkiye'deki derin Yapı, bugün 15 Temmuz'da olduğu gibi yalan ve iftiralarla Başbakan Adnan Menderes'i millet nezdinde itibarlaştırarak, 27 Mayıs 1960 yılında cuntacı bir askeri darbeyle milletin hayat damarını kestiler!..


Kötü adamları duvarlara


İyi adamları ağaçlara astılar !..


Bu ülkenin has evlatları cefa çekerken, kötü adamlar yıllarca sefa ve saltanat sürdü !..


Kurtuluş Savaşı yıllarında İzmir ve dolaylarında büyük katliamlar ve soykırım yapan, Yunan Başbakanı Venizelos Gavurunu birkaç yıl sonra kırmızı halılar üstünde karşılayan Kemalistler, 600 yıl Dünya'ya Adalet de hüküm süren, Türk İslam sancaktarlığını yapan Ecdadımız Atalarımız, Osmanlı Devleti ve hanedanına neden nefretleri ve kinleri geçmemişti!..


Osmanlı Devleti'nin parçalanmasında başrol oynayan ve uzun süre İstanbul'u işgal eden Emperyalist İngilizler, Lozan'da Halifeliğin kaldırılmasını şart koşup emellerine ulaşınca, bir mermi dahi atmadan İstanbul'u neden ve niçin terk ettiklerini şimdi daha iyi anlıyoruz!.


Çanakkale Savaşı'nda inançlı Müslüman çok ordusunun karşısında büyük bir hezimet yaşayan ve on binlerce askerini kaybeden telef eden İngilizler, Kurtuluş Savaşı sonrasında neden en iyi dostumuz oluverdi?..


Bu aziz millet eninde sonunda tek partili dönemde, gerçeklerden uzak sansürlenen gerçek tarihini mutlaka öğrenecektir.


II.Abdülhamit ile başlayan, şehit Başbakan Adnan Menderes, Özal Erbakan'la devam eden bu darbeci Cuntacıların son hedefi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dı!..


Şimdi tekrar aynı senaryolar olmasın diye, bu ülkeye bir yüz yıl daha kaybettirmemek için biz halkımızla birlikte 15 Temmuz'da olduğu gibi, onurlu bir dik duruş sergilememiz gerekiyor!..


Bu ülkenin bir Adnan Menderes daha kurban etmeye tahammülü yoktur, kimsenin gücüde buna yetmeyecektir !.


NOT: Başta Kamu'da olmak üzere, Vatan haini kriptolar bir an önce açığa çıkarılmalıdır..

Adınız
Yorumunuz
Nurali - 28 Mayıs 2020  
İlmi beşikten mezara kadar öğrenmek..İlim Çin de olsa gidip alınız..İlim;insanların kaybolmuş malıdır;nerede bulursa alır.. İlim nedir ; Evrensel doğruları;güzelleri ve iyileri bize tanıtan aziz vasıtanın adı... Süpürüldü takvimler Duvarlarda resimler Mezarlıkta isimlerşıboş.

meryemokur - 28 Mayıs 2020  
35 yıldır adam öldüren PKKlıları kökünden idam gerekir.. Bir gözümüzle dünya insanlarına bakarken;ikinci gözümüzle dünya insanlığına bakmak.. İnsanlık mezarda devam edecek güzelliklerin en güzeli... Kötülükler peşinden koşanları tanımak için&;okumak...

Hasan Tahsin - 30 Mayıs 2020  
Kötü adamları duvarlara iyi adamları ağaçlara astılar he?.. Kastettiğin adamın adını da yazsana cesur yürek"

Fahrettin MELEMŞE - 31 Mayıs 2020  
Çoook derin tarih bilginiz karşısında şaşakaldım : ; İsmet İnönü iktidarının savaşa girmediği halde milleti açlık ve sefalet içinde bıraktığını hangi ahlaksız tarikçiden öğrendiniz? Kadir Mısıroğlu ise bizim gibi namuslu ve şerefli vatan severler; "Keşke Yunan galip gelseydi" diyen alçaklara itibar etmeyiz... 27 Mayıs İhtilalinin arkasında kimin olduğunu siz daha iyi biliyorsunuz ama flört mevsimi erken son bahara varmasın diye diliniz varmıyor söylemeye... ; İyi adamları ağaçlara astılar derken kimleri kastettiğiniz anladık da duvarlara asılan kötü adamların kim olduğunu yazacak kadar yürekli bir kaleminiz yok mu? Fazla uzatmaya gerek yok; Başta kamuda görevli bütün kriptolar derken kastettikleriniz kimlerdir ve bu kriptolar arasında siyasi olanlar var mıdır? Siz göreviniz gereği dahi olsa şimdiye kadar kaç defa maklube yediniz ? :

Ali - 19 Mayıs 2022  
Ne kadar güzel ve isabetli bir yazı olmuş. Bu milletin bütün duygularına tercüman olmuşsunuz desek abartmayız. Yüreğinize sağlık. Keşke geçmişimiz- yakılıp- talan edilmeseydi. Odun fiyatına yahudilere satılmasaydı da şu dönemde ki aykırı kişilerde net olarak belgeler le görseydi. Bu ülkenin hala yüzü gülmüyorsa- bu kanunlar ve düzen ile hiçbir zaman da gelmeyecektir. İsteyen istediği kadar farklı arayışlara girsin- istediği kadar baksın çabalasın- dönüp dolaşıp geleceği yer; Allah ın kanunlarıdır- şeriat dir. Rabbim ölmeden bizlere görmeyi nasip etsin inşaAllah. Amin.


Diğer Yazıları

RTEÜ'NÜN REKTÖRÜ OLACAK İSİM !
TÜRKİYE’Yİ AK PARTİ VE ERDOĞAN DEĞİL, GIDA TERÖRİSTLERİ 5’Lİ ÇETE YÖNETİYOR!
Zincir marketlere Karşı,Marketler yasası mutlaka Çıkarılmalıdır!
2022’ye Umutla Girmeyi Beklerken, Yüksek Zamlarla Hayal Kırıklığına Uğradık!
Asgari ücretli, Emekli, işçi ve Memura En Az yüzde 60 ZAM yapılmalıdır!
Türkiye'yi Kim Yönetiyor BU KAPİTALİST DÜZENDE,NEDEN EZİLEN HEP ORTADİREK VATANDAŞLAR!...
NE OLACAK, BAŞBAKANLAR ŞEHRİ RİZE’NİN BU HALİ !
ÇAY’DA YAŞANAN KAOSUN EN BÜYÜK SORUMLUSU ? RİZE ZİRAAT ODASI VE RİZE TİCARET BORSASIDIR!
Çay da yaşanan sorunlar ve çözüm yolları !
RİZESPOR'A SİHİRLİ DOKUNUŞ
DEREPAZARI KENDİRLİ YOLUNU ENGELLEYEN KİM?
28 ŞUBAT DARBESİNDEN NEDEN HESAP SORULMADI?
... YOKSA RİZE'Yİ ÇOK KARANLIK GÜNLER BEKLİYOR
Rize'den Bu Kara Lekeyi Kim Silecek!..
RİZE KENDİRLİ YOLU
İstanbul Zülüm(FETÖ) Sözleşmesi ve Bir Asırdır Türkiye’yi Yöneten Kemalist Yapı !..
HANİ ÖZ GIDA İŞ SENDİKASI TEK GIDA’DAN FARKLI OLACAKTI !.
Türkiye'de 65 milyon insan Açlık ve yoksulluk sınırı altında!..
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ VE AK PARTİ'DE ARANAN ÖMERLER
İSTANBUL (Zülüm) SÖZLEŞMESİ BİR YIKIM PROJESİDİR!..
RİZELİ FETÖ KRİPTOLAR!... ERDOĞAN'A İHANET EDEN RİZELİ !
Şehit Altuğ Verdi'nin Kemikleri Sızlamasın !.
RİZE'NİN KADERİNİ RİZELİLER BELİRLEYECEKTİR.
AK PARTİ Teşkilatları Sosyal Medya’da Neden Yok ? Rize’nin Durumu da İçler Acısı !...
Ak Parti Döneminde LGBT'li Homoseksüel’ler Neden Azdı !...
2020 ‘DE ACI HABERLERLE SARSILDIK !..
Sokağa Çıkıp Marketlere Hücum Edip, Skandal Görüntülere Sebep Olanlar Kim !....
Uyan Eyy Rize! Ederle Gömülmek İstemiyorsan Lütfen Sokağa Çıkma !
Koronavirüs ve Kapitalizmin Çöküşü !..
Büyükşehirlerden RİZE'ye Gelenler Dikkat !..
Kamu'da Çalışan 60 Yaş Üstü İnsanlar Emekli Edilmeli
Hasan Karal Neden Saf Değiştirdi!..
Türkiye’de Ulusal bir Güvenlik Sorunu Haline Gelen CHP Acilen Lağvedilmelidir
RİZE MİLLETVEKİLİ AVCI'YLA DOBRA DOBRA !..
GEZİ TERÖR OLAYLARI AKLANIP 2. BİR YARGI DARBESİ YAPILMIŞTIR !..
KUDÜS ve İslam Diyarı İşgal Altındayken, Hac ve Umre Yerine CİHAD Edilmelidir !..
CHP 150 YILDIR BU ÜLKEDE İKTİDARDIR!.
Rize'de Kendini Akil İnsan Zanneden Ombudsman'lar !..
2019 Bizden Ne Alıp Ne Getirdi !...
15 Temmuz'da Hainlere ilk Darbeyi Şehit Ömer Halisdemir vurdu!
SİYASÎ PARTİ VE SENDİKALAR'DA MİLLETİN DUYGULARINI SÖMÜRÜP LÜKS VE SEFA İÇİNE YAŞAYANLAR!...
LOZAN Bize Yutturulan Büyük Bir Hezimettir !..
Asla Unutmayın, Unutursanız (FETÖ)Acınacak Hale Gelirsiniz
FETÖ Kripto'su Aramak İçin Uzağa Gitmeye Gerek Yok ! Hepsi Rize Meydanındaydı.