Reklamı Geç
YAZARLAR
İSTANBUL (Zülüm) SÖZLEŞMESİ BİR YIKIM PROJESİDİR!..
Osman KÖSEOĞLU
03 Ağustos 2020 - Pazartesi 10:15

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 3 çocuk yapın çağrısı böyle giderse artık bir hayal!


İstanbul sözleşmesi yürürlüğe girdikten sonra özellikle son yıllarda gençler artık bırakın evlenmeyi, evlilerde boşanmak için adliyelerde kuyruğa girmiş durumdalar!


Rize'de bile boşanma olayları tavan yaptı!


Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi”, bilinen adıyla “İstanbulSözleşmesi”, “kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddetle mücadele gerekçesi ile” 11 Mayıs 2011’de İstanbul’da imzaya açıldı ve 1 Ağustos 2014’de Türkiye’de yürürlüğe girdi.


Metni onaylayan Bakanlar Kurulu şu isimlerden oluşuyor: Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar: B. Bozdağ, A. Babacan, B. Atalay, S. Ergin, F. Şahin, E. Bağış, N. Ergün, F. Çelik, E. Bayraktar, Ahmet Davutoğlu, M.Z. Çağlayan, S Kılıç, M. Eker, H. Yazıcı, İ.N. Şahin, C. Yılmaz, E. Günay, M. Şimşek, Ö. Dinçer, İ. Yılmaz, V. Eroğlu, F. Şahin, B. Yıldırım


5 Temmuz 2015'te Sümeyye Erdoğan başkanlığında kurulan Kadem sayesinde İstanbul sözleşmesi bir ivme kazansa da, son yıllarda boşanma olayları Türkiye #Cumhuriyet tarihinin en yüksek düzeyine ulaştı! Sadece nüfus oranına bakılırsa Rize Türkiye'de ilk 5 il arasında!


Peki neden böyle oldu Özellikle bu işi uzman olan kişiler, İstanbul sözleşmesinin yürürlüğe girdikten sonra boşanma olaylarını bırakın azalmayı yüzde 300-500 oranında arttığını dile getirerek, bu sözleşmenin bir an önce ortadan kaldırılmasını dile getirdiler!


1 ağustos 2014'te yürürlüğe giren ve Avrupa Konseyi'ne kabul edilmiş bu antlaşmayı birçok Hıristiyan Batı Avrupa ülkesi aile birliği yıkılır diye kabul etmediler..


Ve çok önemli bir detay da gözlerden kaçıyor, özellikle imzaya açıldığı ve hayata geçtiği ilk yıllarda 2011 yılında 121 kadın cinayete kurban giderken, 2012 yılında bu sayı 100 artarak 220 'ye yükseldi..


2013 yılında 213, 2014 yılında 294, 2015 yılında 303, 2016 yılında 328, 2017 yılında 409,2018 yılında 440 ve 2019 -474 kadın cinayeti..


Görüldüğü gibi İstanbul sözleşmesi Türk ailesini korumadığı gibi, kadınları koruyamayacak cinayet tecavüz olayları 500 'den fazla artarak vahim bir rakamlara ulaştı..


Kuşkusuz cinsiyet eşitliği kavramı ile Türkiye'de kadınlar sözde masa başında biraz özgürlük kazanmış görünürken, erkekler statü konumu ve ailede söz sahibi olma özgürlüğünü kaybettiler !..


Çünkü kadının sözü esas alındığından dolayı, artık evlerde erkeklerin söz hakkı bitmiş oluyor..


Şöyle ki bir kadın evde şiddet olmadığı halde Kocam bana şiddet uyguluyor diyerek kocasını şikayet ettiğinde, erkek evden 6 ay uzaklaştırılıp hoş olmayan olaylar meydana gelirken, kadın istediği gibi biriyle o evde yaşayabiliyor!..


Böyle bir anlaşma böyle bir sözleşme olabilir mi?.


Bu tamamen Türk aile yapısını bitirmeye yönelik bir fetö-chp-hdp operasyonu olduğu gibi, KADEM üzerinden Tayyip Erdoğan ve AK Parti'ye vurulmuş en büyük darbedir..


Eskiden Taksim'de 2-3 tane traversti gezerken, bugün LGTB'li homoseksüeller pankartlarla gruplar halinde 500 -1000 kişilik gruplar halinde gezip örf, âdetlerimize ve islama savaş açmış durumdalar ..


Bunun sorumluları İstanbul sözleşmesine sahip çıkanlar ve ona destek verenlerdir..


Dün ANAP'ı tarih sahnesinden sildiren PAPATYALI'lar neyse, bugünde KADEM, halkın istemediği  örf ve adaletlerimize ters uygulamalara sahip çıktığından dolayı AK PARTİ'ye büyük darbe vuracaktır!

Adınız
Yorumunuz
a.a - 04 Ağustos 2020  
Boşananlar;Aaa şu Istanbul Sözleşmesini bi bakiim deyip de mi boşanmışlar.Boşananların hiçbirinin bundan haberi bile yoktur.Her zaman olduğu gibi cehalet paçalarından akıyor.

bakır - 06 Ağustos 2020  
Batıyı anlamak için bir anlayışa malik olmak.. Batıyı anlamak... Yunan Aklı Roma Nizamı Hıristiyanlık ahlah ve hassasiyeti ; Greko Latin Medeniyeti..Yunan Aklı;bugünki Yunan değil..Eski Yunan da 580 kişilk halk mahkemesinde hesap veren ;Sokrates;i okumak... Kitaplık çapta konular..Biz başlıklarını söyliyoruz... Gayemiz Rize kentini;dünya ilim;fikir;sanat kenti yapmak..

Dertliana - 07 Ağustos 2020  
İstanbul Sözleşmesi ve Batı dünyası...Batı dünyasında beş milyon Türk ailesi yaşıyor..Bu aileler boşanmıyorda İstanbuldaki aileler;İstanbul sözleşmesi gereği boşanıyor..Bakınız Büyük kentlerdeki ailelerin sorunlarını araştıracak;katkı sağlayacak bir Kentler Birliği Bilim Kurulu kurulmalıdır. Büyük kentlerin derdi iş ve aştır. Acil olarak; ailelere kızılay günlük yemeklerini vermelidir. Hastasını evinde bakanlara hükümetimiz yardım ettiği gibi;işe;aşa ihtiyacı olanların günlük yemeklerini kızılay vermelidir. Erkeklere gelince tedavi edilmeli;ailesini rahatsız edenleri kentlerden alıp bir adada tedavi edilmesi gerekir..Fakir ailelerin çocuklarına burs verilmeli..Anaların-kadınların göz yaşlarını anlayacak derecede Bilim Kurulları kurulmalıdır.Efendim devlet sosyalyardımlar yapıyor. Yapıyorda dertlerler bitmez.Kentleri huzursuz eden bu aileler;toprağı bol;bölgelerde bir odalı bahçeli evlerde;tavuk& ;kuzu ve sebze yetiştirecek imkanları sağlayacak ortamları devlet hazirlamalıdır.Çok boş topraklar var..İstanbulda iş ve aşa ihtiyacı olan aileleri mutlaka-Samsun Bafra;Çarşamba bölgelerinde mesken sahibi yaparak;geçimlerini sağlamak...Çarşamba;Bafra bölgeleri Türkiye yi bakacak imkanlara sahiptır.

Hakan ARIKAN - 10 Ağustos 2020  
Başkan sen hangi maddeyi kullanıyorsun da böyle kafa yapıyor. 3 çocuk nasıl yapacağım la maaş 2300 lira 12 saat çalışıyorum karıyı gördüğümüz mü var.

İsa çakoğlu - 11 Ağustos 2020  
Siz ne ara nerden bittiniz bu kafa teaş kafası böyle böyle geliyorlar

Ardesenlı - 20 Ağustos 2020  
Türkiye nın en büyük sıkıntısı EĞİTİM;EGİTİM yine EĞİTİM dir.Refah seviyesi düştükçe bu tur olaylar kacınılmaz oluyor birde genel ve islami bilgi eksıklıklerıde bu işin cabasi.Allah yardimcimiz olsun- devletımızı yoneten tüm kademedeki yöneticiler gözinüzü açın lütfen

Yazık - 30 Ağustos 2020  
İstanbul sözleşmesini okuyup anladığına emin olamadım.


Diğer Yazıları

Asgari ücretli, Emekli, işçi ve Memura En Az yüzde 60 ZAM yapılmalıdır!
Türkiye'yi Kim Yönetiyor BU KAPİTALİST DÜZENDE,NEDEN EZİLEN HEP ORTADİREK VATANDAŞLAR!...
NE OLACAK, BAŞBAKANLAR ŞEHRİ RİZE’NİN BU HALİ !
ÇAY’DA YAŞANAN KAOSUN EN BÜYÜK SORUMLUSU ? RİZE ZİRAAT ODASI VE RİZE TİCARET BORSASIDIR!
Çay da yaşanan sorunlar ve çözüm yolları !
RİZESPOR'A SİHİRLİ DOKUNUŞ
DEREPAZARI KENDİRLİ YOLUNU ENGELLEYEN KİM?
28 ŞUBAT DARBESİNDEN NEDEN HESAP SORULMADI?
... YOKSA RİZE'Yİ ÇOK KARANLIK GÜNLER BEKLİYOR
Rize'den Bu Kara Lekeyi Kim Silecek!..
RİZE KENDİRLİ YOLU
İstanbul Zülüm(FETÖ) Sözleşmesi ve Bir Asırdır Türkiye’yi Yöneten Kemalist Yapı !..
HANİ ÖZ GIDA İŞ SENDİKASI TEK GIDA’DAN FARKLI OLACAKTI !.
Türkiye'de 65 milyon insan Açlık ve yoksulluk sınırı altında!..
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ VE AK PARTİ'DE ARANAN ÖMERLER
RİZELİ FETÖ KRİPTOLAR!... ERDOĞAN'A İHANET EDEN RİZELİ !
KÖTÜ ADAMLARI DUVARA, İYİ ADAMLARI AĞACA ASTILAR!.
Şehit Altuğ Verdi'nin Kemikleri Sızlamasın !.
RİZE'NİN KADERİNİ RİZELİLER BELİRLEYECEKTİR.
AK PARTİ Teşkilatları Sosyal Medya’da Neden Yok ? Rize’nin Durumu da İçler Acısı !...
Ak Parti Döneminde LGBT'li Homoseksüel’ler Neden Azdı !...
2020 ‘DE ACI HABERLERLE SARSILDIK !..
Sokağa Çıkıp Marketlere Hücum Edip, Skandal Görüntülere Sebep Olanlar Kim !....
Uyan Eyy Rize! Ederle Gömülmek İstemiyorsan Lütfen Sokağa Çıkma !
Koronavirüs ve Kapitalizmin Çöküşü !..
Büyükşehirlerden RİZE'ye Gelenler Dikkat !..
Kamu'da Çalışan 60 Yaş Üstü İnsanlar Emekli Edilmeli
Hasan Karal Neden Saf Değiştirdi!..
Türkiye’de Ulusal bir Güvenlik Sorunu Haline Gelen CHP Acilen Lağvedilmelidir
RİZE MİLLETVEKİLİ AVCI'YLA DOBRA DOBRA !..
GEZİ TERÖR OLAYLARI AKLANIP 2. BİR YARGI DARBESİ YAPILMIŞTIR !..
KUDÜS ve İslam Diyarı İşgal Altındayken, Hac ve Umre Yerine CİHAD Edilmelidir !..
CHP 150 YILDIR BU ÜLKEDE İKTİDARDIR!.
Rize'de Kendini Akil İnsan Zanneden Ombudsman'lar !..
2019 Bizden Ne Alıp Ne Getirdi !...
15 Temmuz'da Hainlere ilk Darbeyi Şehit Ömer Halisdemir vurdu!
SİYASÎ PARTİ VE SENDİKALAR'DA MİLLETİN DUYGULARINI SÖMÜRÜP LÜKS VE SEFA İÇİNE YAŞAYANLAR!...
LOZAN Bize Yutturulan Büyük Bir Hezimettir !..
Asla Unutmayın, Unutursanız (FETÖ)Acınacak Hale Gelirsiniz
FETÖ Kripto'su Aramak İçin Uzağa Gitmeye Gerek Yok ! Hepsi Rize Meydanındaydı.