İsmet KÖSOĞLU
Köşe Yazarı
İsmet KÖSOĞLU
 

DENİZDE HASTANEYE HAYIR-6

AKP İktidarı Rize’de yeni bir yanlış yapmak istiyor.     Milletvekili Hayati Yazıcı’nın müjde gibi açıklama yaptığı Deniz Dolgusu üzerinde Hastane yapılması tepki çekti.      Beyler denizde Hastane olmaz Yat Limanı, balıkçı barınağı, kayak çekek yeri, plaj, dinlenme yeri vs. halkın spor yapabileceği dinleneceği temiz hava alacağı alanlar yapılır.     Bir süredir tartışılan Hastane için Milletvekili Hayati Yazıcı yaptığı açıklamasında her şey sanki oldubitti gibi bir şeyler söyledi.     Duyarlı kamuoyu deniz dolgusunda Hastane yapılmasını istemiyor.     Lütfen halkın sesine biraz saygınız varsa kulak verin.     Rize sahilini insanlardan koparmayın yakın zamanda yaptığınız RTEÜ Kampüsü önündeki ucube dolgu gibi.      Hastane yapılsın önemli hizmettir.      Mevcut Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi fiziki olarak ihtiyaca cevap veremiyor. Bunu da yakından biliyoruz.     Çernobil faciasından sonra Doğu Karadeniz Bölgesinde ve özellikle Rize’de çok artış görülen hastalık için mevcut Onkolojimizde yeterli olamıyor aftık.     Yeni hastane yapılırsa mevcut yerin tamamen Onkoloji hizmeti verecek Bölge Hastanesi olması çok yerinde olur.    Yıllar önce Hasan Karal Vekilimiz söylemişti. Valilikte bir toplantıda bizzat Cumhurbaşkanına söylemiş ve Recep Akdağ’ın gözünün içine baka baka Cumhurbaşkanı yapın diye talimat vermişti. Geçen zamanda değişen Sağlık Bakanlığına Ahmet Demircan atanınca Düzköy mevkiinde yapılması konusunda önemli adımlar atılmıştı.      Av. Seher Kandil’in ‘’Hastane yeri konusunda deniz olması şart değil uygun yer bulunursa istediğiniz yerde yapılır’’ diye Cumhurbaşkanının son Rize ziyaretinde söylediğini de biliyoruz.     Aradan bunca seneler geçti Hayati Yazıcı Milletvekilimiz deniz doldurularak hastane yapılacak açıklamasını doğrusu kabul etmek zor. Taş taşıyarak deniz dolacak sonrasında dolgu üzerine 800 yataklı hastane yapılacak sözüne inanmamız beklenmesin. Taş nakliyesi işi ancak müteahhitlere para kazandırır.     Daha önce 200 dönüm olarak istenilen arazi Yazıcı’nın açıklamasıyla 300 dönüme çıkmış.    Milletvekili Hayati Yazıcı’nın açıklamasına göre’ 300 dönümlük deniz dolgusu üzerine inşa edilmesi planlanan hastane, 263 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. 554'ü normal, 140'ı yoğun bakım, 100'ü palyatif bakım yatağı, 6'sı mahkum yatağı olmak üzere toplam 800 yatak kapasiteli olacak hastanede; 215 poliklinik muayene odası, 31 ameliyathane, 70 acil müşahede yatağı bulunacak. Hastanede, Türkiye'nin ilk hibrit ameliyathanesi’’  yer alacak.      Şehir merkezinin 3'te 1'i deniz dolgusu olan Rize'de deniz suyunun korozyonu tehlikesiyle yıkılmak istenen binalar varken şimdi Hastane yapılmasını anlamak zor.     Şehir merkezine yakın, yeni Güney Çevre Yolu bağlantılı, trafik ulaşım sıkıntısı olmayan DÜZKÖY arazisi yeniden gündeme alınarak Hastane için değerlendirilmeli.     50 yıl sonra deniz suyunun korozyonunu konuşmamak için Dolguya hayır denilmeli.
Ekleme Tarihi: 06 Mayıs 2020 - Çarşamba

DENİZDE HASTANEYE HAYIR-6

AKP İktidarı Rize’de yeni bir yanlış yapmak istiyor.

   
Milletvekili Hayati Yazıcı’nın müjde gibi açıklama yaptığı Deniz Dolgusu üzerinde Hastane yapılması tepki çekti.

    
Beyler denizde Hastane olmaz Yat Limanı, balıkçı barınağı, kayak çekek yeri, plaj, dinlenme yeri vs. halkın spor yapabileceği dinleneceği temiz hava alacağı alanlar yapılır.

   
Bir süredir tartışılan Hastane için Milletvekili Hayati Yazıcı yaptığı açıklamasında her şey sanki oldubitti gibi bir şeyler söyledi.

   
Duyarlı kamuoyu deniz dolgusunda Hastane yapılmasını istemiyor.

   
Lütfen halkın sesine biraz saygınız varsa kulak verin.

   
Rize sahilini insanlardan koparmayın yakın zamanda yaptığınız RTEÜ Kampüsü önündeki ucube dolgu gibi.

    
Hastane yapılsın önemli hizmettir.

    
Mevcut Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi fiziki olarak ihtiyaca cevap veremiyor. Bunu da yakından biliyoruz.

   
Çernobil faciasından sonra Doğu Karadeniz Bölgesinde ve özellikle Rize’de çok artış görülen hastalık için mevcut Onkolojimizde yeterli olamıyor aftık.

   
Yeni hastane yapılırsa mevcut yerin tamamen Onkoloji hizmeti verecek Bölge Hastanesi olması çok yerinde olur.

  
Yıllar önce Hasan Karal Vekilimiz söylemişti. Valilikte bir toplantıda bizzat Cumhurbaşkanına söylemiş ve Recep Akdağ’ın gözünün içine baka baka Cumhurbaşkanı yapın diye talimat vermişti. Geçen zamanda değişen Sağlık Bakanlığına Ahmet Demircan atanınca Düzköy mevkiinde yapılması konusunda önemli adımlar atılmıştı.

    
Av. Seher Kandil’in ‘’Hastane yeri konusunda deniz olması şart değil uygun yer bulunursa istediğiniz yerde yapılır’’ diye Cumhurbaşkanının son Rize ziyaretinde söylediğini de biliyoruz.

   
Aradan bunca seneler geçti Hayati Yazıcı Milletvekilimiz deniz doldurularak hastane yapılacak açıklamasını doğrusu kabul etmek zor. Taş taşıyarak deniz dolacak sonrasında dolgu üzerine 800 yataklı hastane yapılacak sözüne inanmamız beklenmesin. Taş nakliyesi işi ancak müteahhitlere para kazandırır.

   
Daha önce 200 dönüm olarak istenilen arazi Yazıcı’nın açıklamasıyla 300 dönüme çıkmış.

  
Milletvekili Hayati Yazıcı’nın açıklamasına göre’ 300 dönümlük deniz dolgusu üzerine inşa edilmesi planlanan hastane, 263 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. 554'ü normal, 140'ı yoğun bakım, 100'ü palyatif bakım yatağı, 6'sı mahkum yatağı olmak üzere toplam 800 yatak kapasiteli olacak hastanede; 215 poliklinik muayene odası, 31 ameliyathane, 70 acil müşahede yatağı bulunacak. Hastanede, Türkiye'nin ilk hibrit ameliyathanesi’’  yer alacak.

    
Şehir merkezinin 3'te 1'i deniz dolgusu olan Rize'de deniz suyunun korozyonu tehlikesiyle yıkılmak istenen binalar varken şimdi Hastane yapılmasını anlamak zor.

   
Şehir merkezine yakın, yeni Güney Çevre Yolu bağlantılı, trafik ulaşım sıkıntısı olmayan DÜZKÖY arazisi yeniden gündeme alınarak Hastane için değerlendirilmeli.

   
50 yıl sonra deniz suyunun korozyonunu konuşmamak için Dolguya hayır denilmeli.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi