Osman KÖSEOĞLU
Köşe Yazarı
Osman KÖSEOĞLU
.
 

Kamu'da Çalışan 60 Yaş Üstü İnsanlar Emekli Edilmeli

Genç Beyinlerle Dinamik Bir Güç Haline Gelebiliriz !..   Önceki  akşam Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Dünya' yı tehtid eden koronavirüs sebebiyle bazı önemli önlemler alındı.. Özellikte bir konuya dikkat çekmek istiyorum!. 16 Mart Pazartesi gününden itibaren kamu'da 60 yaş ve üzerindekilere 12 gün idari izin verildi.. Konuyu biraz daha açarsak, çoğu 1980 yıllarından beri kamuya girip Devletimize o günün şartlarında,işlerin daha çok insan eliyle yapıldığı, teknolojiyle daha yeni tanıştığımız televizonların siyaz beyaz olduğu o günlerde büyük katkılar emek sarf ettiler.. Ama, günümüz bilgi ve teknoloji çağında maalesef büyüklerimizin 90'nı kendini geliştiremeyip bu teknolojik çağa ayak uyduramadı desek yeridir .. Kendilerini yenilemeyen ve özellikle kamuda bir kambur olan bu değeri büyüklerimizin artık dinlenme vakitlerinin geldiğini,ben söylemiyorum zaten DEVLET'imiz söylüyor !. Bugün salgın hastalık vesilesiyle 60 yaş ve üstündeki insanlara 2 hafta süreyle verilen idari izin belki de daha sonra 1 aya kadar çıkacak.. Bu insanlar risk gurubunda olduklarına göre, Devletimizden en kısa bir zamanda yapacağı yeni bir yasayla, 60 yaş ve üzerindeki büyüklerimizi acilen emekli edilmelerini sağlayıp,hem onların sağlığını koruyup,hemde ailelerinin torunlarının yanlarında daha mutlu olmalarını sağlamak Devletimizin en aslı görevidir.. Kamu'da açılan bu alanlara, bilgi çağına ayak uydurmuş sokaklarda milyonlarca üniversiteli boş gezen,gelecek vaat eden çocuklarınızı istihdam edersek,hem dinamik bir beyin gücüne sahip oluruz, hem de büyük oranda işsizliğin önünede geçilmiş olur kanısındayım.. Bankalar  60 yaşındaki insanlara Kredi vermede nazlanırken, onların kefil olmalarını kabul etmezken,neden hala bunları kamuda bekletip onlara eziyet ediyor bunu anlamış değilim.. Bu durumda kamuda çalışan binlerce büyüğümüzün de, teknolojik ve bilim çağına ayak uyduramadığından dolayı genç beyler karşısında mahcup olduklarını,büyük sendromlar yaşadıklarını ve psikolojilerinin bozulduğunu üzülerek görmekteyiz.. Bu yazdığım düşünceler şahsi bir olay olmayıp, ortak bir aklın düşüncesi olup,başta Rize olmak üzere, Türkiye'de milyonlarca insanın bizler gibi düşündüğünü ve onlara tercüman olduğumuza hemfikiriz
Ekleme Tarihi: 15 Mart 2020 - Pazar

Kamu'da Çalışan 60 Yaş Üstü İnsanlar Emekli Edilmeli

Genç Beyinlerle Dinamik Bir Güç Haline Gelebiliriz !..

 

Önceki  akşam Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Dünya' yı tehtid eden koronavirüs sebebiyle bazı önemli önlemler alındı..


Özellikte bir konuya dikkat çekmek istiyorum!.


16 Mart Pazartesi gününden itibaren kamu'da 60 yaş ve üzerindekilere 12 gün idari izin verildi.. Konuyu biraz daha açarsak, çoğu 1980 yıllarından beri kamuya girip Devletimize o günün şartlarında,işlerin daha çok insan eliyle yapıldığı, teknolojiyle daha yeni tanıştığımız televizonların siyaz beyaz olduğu o günlerde büyük katkılar emek sarf ettiler.. Ama, günümüz bilgi ve teknoloji çağında maalesef büyüklerimizin 90'nı kendini geliştiremeyip bu teknolojik çağa ayak uyduramadı desek yeridir ..


Kendilerini yenilemeyen ve özellikle kamuda bir kambur olan bu değeri büyüklerimizin artık dinlenme vakitlerinin geldiğini,ben söylemiyorum zaten DEVLET'imiz söylüyor !.


Bugün salgın hastalık vesilesiyle 60 yaş ve üstündeki insanlara 2 hafta süreyle verilen idari izin belki de daha sonra 1 aya kadar çıkacak..


Bu insanlar risk gurubunda olduklarına göre, Devletimizden en kısa bir zamanda yapacağı yeni bir yasayla, 60 yaş ve üzerindeki büyüklerimizi acilen emekli edilmelerini sağlayıp,hem onların sağlığını koruyup,hemde ailelerinin torunlarının yanlarında daha mutlu olmalarını sağlamak Devletimizin en aslı görevidir..


Kamu'da açılan bu alanlara, bilgi çağına ayak uydurmuş sokaklarda milyonlarca üniversiteli boş gezen,gelecek vaat eden çocuklarınızı istihdam edersek,hem dinamik bir beyin gücüne sahip oluruz, hem de büyük oranda işsizliğin önünede geçilmiş olur kanısındayım..


Bankalar  60 yaşındaki insanlara Kredi vermede nazlanırken, onların kefil olmalarını kabul etmezken,neden hala bunları kamuda bekletip onlara eziyet ediyor bunu anlamış değilim..


Bu durumda kamuda çalışan binlerce büyüğümüzün de, teknolojik ve bilim çağına ayak uyduramadığından dolayı genç beyler karşısında mahcup olduklarını,büyük sendromlar yaşadıklarını ve psikolojilerinin bozulduğunu üzülerek görmekteyiz..


Bu yazdığım düşünceler şahsi bir olay olmayıp, ortak bir aklın düşüncesi olup,başta Rize olmak üzere, Türkiye'de milyonlarca insanın bizler gibi düşündüğünü ve onlara tercüman olduğumuza hemfikiriz

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi