Prof.Dr.Ahmet Berhan YILMAZ
Köşe Yazarı
Prof.Dr.Ahmet Berhan YILMAZ
 

SEN!

  Sen herkesi yeni yılın gelişini kutluyor, gülüyor, söylüyor eğleniyor mu sanıyorsun? Sen herkesi mutlu, mesut, refah içinde, keyifli mi sanıyorsun? Nedir bu azınlığı çoğunluk gibi gösterme ve bunun üzerinden gereksiz bir algı oluşturma, mesaj verme çabaların? Sen; kahir ekseriyeti oluşturan ve senin görmezden geldiğin, hatta yok saydığın aç olanları, açıkta olanları, evine bir lokma ekmek götürmek için yırtınanları unutuyorsun. Sen; sen evinde rahat edesin diye vatanın dört bir köşesinde hatta sınır ötesinde canı pahasına savaş verenleri, şehit olanları, gazi olanları ve gözü yaşlı ailelerini unutuyorsun. Sen; hasta olanları, hastası olanları, hastanelerde, evlerinde uykusuz günler, geceler geçirenleri unutuyorsun. Sen; derdi, sıkıntısı olanları, ağlayanları, inleyenleri unutuyorsun. Sen; eşinden, evinden, ailesinden uzakta hayat mücadelesi verenleri unutuyorsun. Sen; yiyecek bir lokma ekmeği, başını sokacak evi olmayanları, işsiz olanları, yoksul ve yoksun olanları, evladına ekmek alamayanları unutuyorsun. Sen; hali vakti yerinde olup da bütün bu insanlar için dertlenen, üzülen, ağlayan, çabalayan ve evinde bir lokma ekmeği huzur içinde yiyemeyen insanları unutuyorsun. Bırak yeni bir yıla girerken eğlenenleri de bütün bu dertli insanları düşün. Varsa bir gücün, imkânın ve insanlara hayırlı işler yapma arzun gel bu insanlar için mücadele et. Çok daha fazla üzülecek, ağlayacak ve mutsuz olacaksın ama inan vicdanın çok daha rahat olacak. Tabi ki derdin vatana, millete, insanlığa hizmet ve Allah’ın rızasına erişmekse.
Ekleme Tarihi: 02 Ocak 2024 - Salı

SEN!

 

Sen herkesi yeni yılın gelişini kutluyor, gülüyor, söylüyor eğleniyor mu sanıyorsun?

Sen herkesi mutlu, mesut, refah içinde, keyifli mi sanıyorsun?

Nedir bu azınlığı çoğunluk gibi gösterme ve bunun üzerinden gereksiz bir algı oluşturma, mesaj verme çabaların?

Sen; kahir ekseriyeti oluşturan ve senin görmezden geldiğin, hatta yok saydığın aç olanları, açıkta olanları, evine bir lokma ekmek götürmek için yırtınanları unutuyorsun.

Sen; sen evinde rahat edesin diye vatanın dört bir köşesinde hatta sınır ötesinde canı pahasına savaş verenleri, şehit olanları, gazi olanları ve gözü yaşlı ailelerini unutuyorsun.

Sen; hasta olanları, hastası olanları, hastanelerde, evlerinde uykusuz günler, geceler geçirenleri unutuyorsun.

Sen; derdi, sıkıntısı olanları, ağlayanları, inleyenleri unutuyorsun.

Sen; eşinden, evinden, ailesinden uzakta hayat mücadelesi verenleri unutuyorsun.

Sen; yiyecek bir lokma ekmeği, başını sokacak evi olmayanları, işsiz olanları, yoksul ve yoksun olanları, evladına ekmek alamayanları unutuyorsun.

Sen; hali vakti yerinde olup da bütün bu insanlar için dertlenen, üzülen, ağlayan, çabalayan ve evinde bir lokma ekmeği huzur içinde yiyemeyen insanları unutuyorsun.

Bırak yeni bir yıla girerken eğlenenleri de bütün bu dertli insanları düşün.

Varsa bir gücün, imkânın ve insanlara hayırlı işler yapma arzun gel bu insanlar için mücadele et.

Çok daha fazla üzülecek, ağlayacak ve mutsuz olacaksın ama inan vicdanın çok daha rahat olacak.

Tabi ki derdin vatana, millete, insanlığa hizmet ve Allah’ın rızasına erişmekse.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (1)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Kemal derya
(03.01.2024 15:21 - #1313)
Dünyayı sırtına yüklenen BM - Birleşmiş Milletler ...Dünyayi insanlar sırtına yüklensin diye yaratılması. Dünya , insanlar üzerinde yürüsün diye yaratıldı. Dünya nimetleri adil paylaşılsın diye yaratıldı. Adil paylaşımda sosyalizmi Batı dünyası geliştirildi..Sosyalizmin Türkçe manası servet ve nimet taksiminde tevazun nazariyesi...Denklestirme Nazariyesi..Sosyalistim diyenler Türkiye'de 50 yıldır Anadolu insanlarını öldürüyor...Sosyalistlerle oy veren Diyarbakır , Van halkı bölge halkı öldürüldü diye mi oy veriyor? Teröre destek verenler çok azdır.Bakiniz Özal döneminde emekli öğretmenlerle,çalışan öğretmenlerin maaşları eşit olunca öğretmenler emekli oldu. Bugün emekli öğretmenler,çalışan öğretmenler 35 binlira aylık maaş alırken,emekliler 15 binlira alıyor.Ucret dengeleri bozuldu..Yanlışların üzerine kat atılarak bugünlere geldik...Batı dünyası terör ve savaşlara destek veriyor.Libya,Irak ve Suriye'deki petrol ve doğalgaz paylasimi adil olmalı...Siyonist zalimlere karşı dünya insanlığı için mücadele edilmesi...
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi