Reklamı Geç
YAZARLAR
CHP ve İmamoğlu'nun Yumuşak Karnı
Prof.Dr.Şaban ŞİMŞEK
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 19:02

CHP ve İMAMOĞLU’nun YUMUŞAK KARNI! 

 

Aslında “yumuşak” dedik ama sözün gelişi öyle, yoksa konuşanın kimliğine ve sözlerine bakınca hiç de öyle olmadığı götülecektir. 

 

Tamam AK Parti ve MHP tarafı bildiğimiz gibi de... 

 

Ya CHP ve İMAMOĞLU Cephesi!?? 

 

PKK’lı terörist başlarından Bese Hozat PKK, HDP ve (kendince) Kürt halkı adına konuşuyor: 

Özetle; “23 Haziranda antifaşist cephede kim varsa, mesela bu Ekrem İmamoğlu ise onu destekleyeceğiz.” diyor. 

 

Buna karşılık K. Kılıçdaroğlu da “Kim terör örgütüne destek verirse Allah belasını versin” diyor!!? 

 

Kanımca İmamoğlu, eğer seçimi kazanmak, 31 Mart’ta oy kullanmayan 1 milyona yakın İstanbullu’dan oy almak istiyorsa bu konuyu açıklığa kavuşturmalıdır! Kılıçdaroğlu’nun da tabii.  

 

Ama nasıl!? 

 

Bana öyle geliyor ki bu iş Ak Parti’nin çok merak ettiğimiz ama bir türlü kalbimizi mutmain edecek açıklamalarını işitemediğimiz sıkıntılı meseleleri kadar zor, belki de daha zor. 

 

Yok efendim “Bu Bese Hozat denilen kadın MİT parasıyla böyle konuşturuldu. O sadece bir kişi” gibi laflara karnımız tok. Kendilerini akıllı milleti aptal mı sanmasınlar. Millet o örgütü iyi tanıyor artık.  TV’lerde sazlar çalınıp güzellemeler, “HDP-HADEP Türkiye Partisidir” yakıştırmaları yapılan günler gerilerde kaldı artık.  

 

Hem öyle olsa bu kadın terörist  çoktan kendi örgütünce öldürülür bir çukura atılırdı! Zaten sözleri de  ne HDP ne de Kandil tarafından yalanlandı.  

 

İmamoğlu ya da CHP de “olur mu öyle şey, bizim bu eli kanlı örgütün oyuna da, desteğine de ihtiyacımız yok... Hem bugün oy alırsak yarın ne isterler Allah bilir vb.” şeyler söylemedi! 

 

Bu arada bir de destekçilerinden, çözümü demokratik yollarda değil sokakta arayan, bunu CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’nun katıldığı TKP toplantısında , onun huzurunda açıkça dile getiren ve ondan hiç bir tepki de almayan aşırı sol örgütler var tabi! 

 

...Kimse kusura bakmasın; bunları da yazmak, sormak durumundayız. Hepimizin üzerinde 40 bin şehidimizin kanının hakkı ve de çocuklarımıza ve ülkemize sağlam bir gelecek hazırlamak yükümlülüğü var çünkü. 

 

Evet, özellikle o 1 milyon seçmen ki bunların çoğu Ak Parti küskünü ve kararsızlardır, İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu’ndan açık ve net cevaplar bekliyor...  

 

Şunu da unutmasınlar; Ak Parti’den alınamayan mezkur cevaplar kendilerini temize çıkarmıyor. Ak Parti’nin eksikleri, yanlışları,  günahları CHP’ninkilere perde olmuyor yani. 

Adınız
Yorumunuz
Kopuz - 16 Mayıs 2019  
Hocam yine siz akpartiye 1 oy verin reis için

Ali GÜNEŞ - 16 Mayıs 2019  
Aziz İstanbul.. Ay ve Güneş ezelden İstanbullu.. İstanbul a solculuk ve sosyalizm fikirleri kaynak edilemez. Kaynak tutmaz... İstanbul bizim ruhumuzdur..

Recep kemal saklı - 17 Mayıs 2019  
chp den sorduğunuz soruların cevabını bekleyenler acaba 8 sene üzerinde imralı canısının avukatlarıyla ve ailesi ile görüşme kısıtlamasının kaldırılmasının tamda seçim arefesine denk gelmesinin cevabını verebilirlermi.Daha dün Erzurumda ip atan Devlet bahçelinin-avukatları ile görüşebilir-ölüm orucundakı millet vekili için hanımefendi demesini açıklayabılır mı.

Tatar Ramazan - 19 Mayıs 2019  
Haklın zeka seviyesi ile halkı yönlendirenlerin zeka seviyeleri arasında fark vardır. Şöyleki- çoban koyunlardan daha zekidir. Tersi mümkün değildir. Kandilden gelen destek çağrısı aslında Ekrem İmamoğlu nu zayıflatma amacı gütmektedir. O Pkk li kişide bunun farkındadır. PKK nin en güzel yaptığı işlerden biri maniplasyondur. Kendi infaz ettiği adamları dahi TC öldürdü propagandası yapmıştır... AKP- için Orhan Miroğlu gibi PKK cizgisine yakın çok sayıda adam vardır. AKP aslında perde arkasında HDP ile anlaşmıştır. İstanbul Seçimlerinde rol çalmak isteyen Bahçeli ve Avanesi de pasifize edilmiştir. Seçimlerden önce- Öcalan ve Selahattin Demirtaş açılımı rastlantı değildir. Diyarbakırda Şivan Perver ile pkk ağıtları yakanların kimseyi hdp ile işbirliği yapıyor diye suçlamaya hakkı yoktur... Bu arada katil ve sapık öcalan için kullanılan "sayın öcalan" lafını da unutmadık....

Rocero - 20 Mayıs 2019  
Sayın hocam tespit ettiğiniz ve sorguladığıniz konulara taraf olmamak mümkün değil...açık söyleyeyim siyasetteki her kurum kurnazlık peşinde.koltuk makam uğruna ne ilke kaldi ne prensip.rol ve oy kapmak tek amaç ve bu uğurda her şey mübah..."cambaza bak cambaza" yada "alavere dalavere kürt Memet nöbete" gibi ülkemiz siyasetinin deyimleşmiş söz ve aksiyonları tam faal devrede.su günlerde o budur şu budur demek mümkün değil.futursuzluk diz boyu.ben bu günleri"it izi at izine karışmış"şeklinde ifade etmeyi daha uygun buluyorum.


Diğer Yazıları

ECELİN ADI “COVİD” yahut COVİD’in ADI “ECEL” OLMASIN!..
TUTUKLANAN KADIN GAZETECİ ve DEVLET ORGANİZASYONU!
KÜRT MİLLİYETÇİLİĞİ GÜDEN VATANDAŞLARIMIZA ÇAĞRI!
DÖNER-EKMEK MESELESİNDE İŞİN ASLI!
Papa’nın IRAK SEFERİ’ne dair!
CERRAHİ MÜDAHALE KAÇINILMAZDIR!
ÇOK ÜZGÜN VE KIRGINIM ÇOOOK! BU İŞ BÖYLE NASIL GİDECEK???
AYASOYYA, AYASOFYA!..
RİZE'Yİ İDARE EDENLER HAKLI, ENGİN DURSUN HOCA HAKSIZDIR!
BEN ÇOK ÜMİTLİYİM: KOVİD’TEN VERDİĞİMİZ KAYIPLAR 7-10 GÜN SONRA AŞAĞILARA DÜŞECEKTİR!
KORONA CEPHESİNDEN GÖZLEMLER; UMUT DOLUYUM AMA...
Ne kadar AHLAKSIZ BİR MİLLET OLDUK! Yazıklar olsun!
İMAMOĞLU AÇIKLAMAK ZORUNDADIR?
BİLMEDİĞİM İÇİN SORUYORUM! KANAL İSTANBUL VE RİZE ŞEHİR HASTANESİ!!
R.T.E. ÜNİVERSİTESİ VE DİNGO'NUN AHIRI!?.
Sayın Sağlık Bakanımız, "Artık Şehir Hastanelerini Devlet Yapacak!" demiş!?.
Turşu’nun Çeşidine Siz Karar Verin ve Sakın Dama Çıkmayın!!
KÜLLİYE DESTANİ- 2
ŞABAN ŞİMŞEK’İN MESLEKİ ALANDAKİ ÜÇÜNCÜ KİTABI ÇIKTI..
HEDEF GÖZETMEKSİZİN, ‘’BİLEREK’’ ÖLDÜRDÜLER!...
O KADAR DA DEĞİL! ELEŞTİRELİM, TAMAM DA EHL-İ SALİP’TEN DE OLMAYALIM!..
LÜTFEN RİZE’YE BU (NİTELİKLİ) HAİNLİĞİ YAPMAYIN!
S.O.S. değil S.Y.S. (2)
"S.O.S." değil "S.Y.S." Yani, "Canınızı Kurtarın!" (1)
BİRİLERİ AKP’arti’ye YANLIŞ ÜSTÜNE YANLIŞ YAPTIRIYOR!
REKTÖR ATAN(MA)MASI KONUSUNA İYİ GİDECEĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜM İKİ GÜZEL SÖZ/ VECİZE/ŞİİR
2023 Büyük “Rize-Trabzon Savaşı!” ya da Ülkenin Geleceği!?.
23 Haziran seçimlerini Kim Kazanacak?
İktidar Yeniden Bir "Diriliş Kadrosu" Oluşturabilir Mi?