Reklamı Geç
YAZARLAR
BİRİLERİ AKP’arti’ye YANLIŞ ÜSTÜNE YANLIŞ YAPTIRIYOR!
Prof.Dr.Şaban ŞİMŞEK
15 Ağustos 2019 - Perşembe 16:45

Haber özetle şöyle: “Ak Parti’den Gül ve Davutuoğlu hamlesi... Ak Parti 18 yıllık kuruluş-hayat hikayesinden Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı, Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan seçildikleri (oldukları) tarihleri çıkardı.” 

 

Şimdi belki buna “reddi miras” bağlamında bakmak olabilir ama doğrusu çok da uymuyor! 

 

Ben yakın tarihte, demokrasilerde bir benzerini hatırlamıyorum. 

 

Hani genç Türkiye Cumhuriyetinin Osmanlıyı reddetmesi desek... En azından AKP’arti’nin önde gelenlerin aynı kudrette ve işin başında olmaya devam etmesi, yani Osmanlı, Padişah ya da halife gibi bir akibete uğramamış olması, partinin adının da “Genç Ak’Parti” filan diye değişmeden devam ediyor olması bu savı da geçersiz kılıyor... 

 

O halde!?? 

 

Nedir bu? 

Daha öncede bir takım kurucular silinmişti listeden!.. Hadi onlar pek farkedilmedi diyelim şimdiki yok saymalar ne olacak??? Yani öyle çocuk oyuncağı değilki bu; biri başbakan+Cumhurbaşkanı, diğeri  Başbakan vs.. 

 

Bu kadar somut, bu kadar gerçek, bu kadar yaşanmış şeyleri nasıl yok sayacak millet ya da yok sayılan bu güpegündüz varların aslında var olmadığına nasıl inanacak!? 

 

Bu AKP’arti’nin son zamanlarda ve özellikle İstanbul Belediye seçim sürecinde zaten ciddi şekilde yara almış olan inanırlık tarafını daha da örselemeyecek mi? 

 

Hareketin içinde bulunan ve şu ya da bu şekilde/ölçüde kimliğini ortaya koyan/kkoyabilen İnsanlar nasıl kendini emniyette hissedecek ve millet AKP’arti’nin iyi güzel dediği, öyle yansıttığı bütün varlara (siyasi, ekonomik, kültürel, tarihsel...) nasıl  gerçekten varmış gözüyle bakacak!? 

 

Mesela millet, “AKP’arti acaba bizden hangi başka gerçekleri saklıyor ya da yamultarak bizi yanlış bilgilendiriyor, farklı gösteriyor” diye bir beise kapılmayacak mı? 

 

...Evet, dolar bir takım mihrakların iddia ettiği gibi 10 tl olmadı, ekonomi içerden ve dışardan yapılan bütün fesatlıklara rağmen yıkılmadı, memnuniyet verici bir durum bu ama... Bu yok saymalarla, bu gereksiz algı operasyonlarıyla  nereye kadar gidilebilecek??? 

 

Korkarım sonunda duvarda asılı kurucular tablosunda, partinin hayat-tarih hikayesinde bir tek isim kalacak ve de böylece bir takım fasıkların(!) öteden beri söyleyip durduğu “tek adam”lık benzetmeleri partinin kendi öz elleriyle bizzat tescil edilmiş olacak! 

 

Son sözüm; (bu fikre katıldığım için söylemiyorum) onların resminin altına “hain” veya başka gönlünüzden geçen olumsuz bir şey yazabilirsiniz, bu sizin bileceğiniz iştir. O da yakışır mı yakışmaz mı ayrı mevzudur tabii ama onları yok saymak, en hafif tabirle eşyanın tabiatına aykırı düşmek ve milleti balık hafızalı yerine koymak, onlarla aklınca alay etmek manasına gelecektir. 

 

Unutulmasın ki bu toprağı besleyen pınarın kaynak suyu hiç bitmez değil! 

 

Yani şu mübarek bayram gününde, daha açık söylersek; ortada ne Hz İbrahim ne Hz Hacer ne de Hz İsmail ve ayağını değdirdiği yerden fışkıran bitmez tükenmez bir memba “Kevser” var! 

Adınız
Yorumunuz
rocero - 16 Ağustos 2019  
iktidar insanların inanç ve güvenini sarstı.hic bir şeye yada kimseye inanmıyor güvenmiyor vatandaşlar.çok kötü örnek var.bazi tipler her boyaya her kılığa giriyorlar.bu kötü örnekler yüzünden her önümüze koyulana inanmıyor güvenmiyor şüpheli bakıyor acaba diyoruz.bunlar yüzünden cok kişi namaz kılmayı bıraktı...

Rocero ya - 16 Ağustos 2019  
Haklısın kardeşim- Akp ve Fetö beni dini sorgular bir çizgiye getirdi. İslama en buyuk zararı bunlar verdi. 14 yasından beri teravih dahil kaçırmazdım- şimdi cumadan cumaya namaz kılar oldum. Akp olmasaydı beş vakit namaz kılardım...Akp gidene kadar böyle...

EMekli Prof. CAN ALİ - 17 Ağustos 2019  
TÜRKİYE VE PARTİLER... Türkiyede kurulmuş çok parti var..Parti kurmak kolay... İsteyen kurabilir.. Menderes Parti kurdu. Nerede..? Ecevit Parti kurdu. Nerede ? Erbakan Parti kurdu. Nerede ? Özal Parti kurdu. Nerede ? Süleyman Demirel Parti kurdu. Nerede ? Şimdi Türkiyede kurulmuş 30!60 tane parti var.. Tansu ÇİLLER Parti kurdu...Erbakan hükümeti ile güzel çalışmalar yaptı. Anayasa Mahkemesi ile Askeri Güvenlik Konsey çalışmalarını engelledi... Anayasa Mahkemesi Erbakan ın partisi kapattı. Ne oldu. Ecevit!Mesut YILMAZ!Bahçeli üçlü kualisyon kuruldu. Bankaların içi boşaltıldı. Memur maaşlarını ödeyecek para bulunamaz duruma geldi. Zamanın CUMHURBAŞKANI toplantıda Anayasa kitabını Ecevit e attı. Ekonomideki devalüasyon-yüksek faizler milletin yüküne eklendi. 2002 de ERDOĞAN HÜKÜMETİ geldi... Erdoğan Hükümeti olmasa idi- Türkiye bugün Suriye den fakirdi... Giden hükümetlerin ekonomiye borçtan başka hiçbir şey bırakmamışlardır. Borç bırakmak için onlarda parti kurulmuştur... 1970 yılından 2002 yılına kadar Türk Ekonomisi borç ödemiştir. Vatandaşı fakirleşmiştir. Bugün Türk Ekonomisi- kentlerde-kazalarda-köylerde ve yaylalarda meskenler yapmıştır. Rize de otomobil modelleri son model.. Daha ne ol olsun ?

Beytullah yılmaz - 12 Ekim 2019  
Akp baştan yanliş yola gırmiş- gomlek çikardık deyup- AB tercıh etmiş- Erbakan hocam ne demiş Akp yı sıyonızım kurdu.rotası yanlişta olandan bidşeyler ummak"


Diğer Yazıları

ECELİN ADI “COVİD” yahut COVİD’in ADI “ECEL” OLMASIN!..
TUTUKLANAN KADIN GAZETECİ ve DEVLET ORGANİZASYONU!
KÜRT MİLLİYETÇİLİĞİ GÜDEN VATANDAŞLARIMIZA ÇAĞRI!
DÖNER-EKMEK MESELESİNDE İŞİN ASLI!
Papa’nın IRAK SEFERİ’ne dair!
CERRAHİ MÜDAHALE KAÇINILMAZDIR!
ÇOK ÜZGÜN VE KIRGINIM ÇOOOK! BU İŞ BÖYLE NASIL GİDECEK???
AYASOYYA, AYASOFYA!..
RİZE'Yİ İDARE EDENLER HAKLI, ENGİN DURSUN HOCA HAKSIZDIR!
BEN ÇOK ÜMİTLİYİM: KOVİD’TEN VERDİĞİMİZ KAYIPLAR 7-10 GÜN SONRA AŞAĞILARA DÜŞECEKTİR!
KORONA CEPHESİNDEN GÖZLEMLER; UMUT DOLUYUM AMA...
Ne kadar AHLAKSIZ BİR MİLLET OLDUK! Yazıklar olsun!
İMAMOĞLU AÇIKLAMAK ZORUNDADIR?
BİLMEDİĞİM İÇİN SORUYORUM! KANAL İSTANBUL VE RİZE ŞEHİR HASTANESİ!!
R.T.E. ÜNİVERSİTESİ VE DİNGO'NUN AHIRI!?.
Sayın Sağlık Bakanımız, "Artık Şehir Hastanelerini Devlet Yapacak!" demiş!?.
Turşu’nun Çeşidine Siz Karar Verin ve Sakın Dama Çıkmayın!!
KÜLLİYE DESTANİ- 2
ŞABAN ŞİMŞEK’İN MESLEKİ ALANDAKİ ÜÇÜNCÜ KİTABI ÇIKTI..
HEDEF GÖZETMEKSİZİN, ‘’BİLEREK’’ ÖLDÜRDÜLER!...
O KADAR DA DEĞİL! ELEŞTİRELİM, TAMAM DA EHL-İ SALİP’TEN DE OLMAYALIM!..
LÜTFEN RİZE’YE BU (NİTELİKLİ) HAİNLİĞİ YAPMAYIN!
S.O.S. değil S.Y.S. (2)
"S.O.S." değil "S.Y.S." Yani, "Canınızı Kurtarın!" (1)
REKTÖR ATAN(MA)MASI KONUSUNA İYİ GİDECEĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜM İKİ GÜZEL SÖZ/ VECİZE/ŞİİR
2023 Büyük “Rize-Trabzon Savaşı!” ya da Ülkenin Geleceği!?.
CHP ve İmamoğlu'nun Yumuşak Karnı
23 Haziran seçimlerini Kim Kazanacak?
İktidar Yeniden Bir "Diriliş Kadrosu" Oluşturabilir Mi?