Reklamı Geç
YAZARLAR
Sokağa Çıkıp Marketlere Hücum Edip, Skandal Görüntülere Sebep Olanlar Kim !....
Osman KÖSEOĞLU
11 Nisan 2020 - Cumartesi 23:20
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ne edip yapıp Abdurrahman Dilipak'ın da ısrarla söylediği, AK Parti içinde yuvalanan bakanlıkların kilit noktalarını işgal eden FETÖ kriptoları bulunup derhal tasfiye edilip bu süreç kısa zamanda halledilmelidir!..


Dünya’yı kabusa çeviren ve Ülkemizde de hızla yayılan coronavirüs salgınına karşı şu ana kadar almış olduğu önlem ve çalışmalarla Türkiye tüm Dünya'da örnek gösterilen bir ülkeye durumundaydı..Özellikle süper güç dediğimiz Devletlerin maske, sağlık malzemeleri bulamadığı bir dönemde, ülkemiz hamdolsun günlük 25 milyon tek kullanımlık maske üretimiyle, kendi vatandaşlarına ücretsiz maske dağıttığı gibi, başta Balkan ülkeleri, İspanya İtalya, İngiltere Afrika'nın diğer ülkelerinde olduğu gibi kendini Dünyanın süper gücü zanneden aslında bir mikroptan daha güçlü olmayan ABD'ye dahi sağlık malzemesi göndererek bu alanda nasıl bir güçlü devlet olduğumuzu tüm Dünya’ya göstermiş olduk.
 

Evet başta Büyük şehirlerde olmak üzere bazı radikal kararlar alındı, onlara pek değinmek istemiyorum, ama dün akşam yapılan bu olay tamamen özellikle varını yoğunu ortaya koyan sağlık bakanımızın 1 aylık yapmış olduğu çalışmaları adeta 2 saatte yok etti desek yeridir..


Şayet böyle bir uygulama yapılacaksa bunu her zaman olduğu gibi , Cumhurbaşkanımızın Ulusa sesleniş gününde konunun detayları açıklanarak, hiçbir sorunun olmayacağı başta fırınlar olmak üzere gıda sektörlerinin açık olacağı, söylenip ve sokağa çıkma yasağının sadece 48 saati kapsadığı söylenseydi, gerçekten böyle bir sorumsuzluk böyle bir skandal olay ile karşılaşmazdık..
 

Dün akşamki olayı fırsata çeviren başta marjinal gruplar olmak üzere, ben bunların birçoğunun halk olduğunu da inanmıyorum, çünkü dün akşam marketlerde özellikle alışverişe çıkan insanların birçoğunun 15 Temmuz gecesi sokağa çıkıp bankamatik ve makarna kuyruğuna girenlerle eşdeğer olan insanlar olduğunu gördük..


Evet Herkes özgürdür isteyen içkisini sigarasını alabilir, yalnız dün akşam maalesef büyük şehirlerde özellikle İstanbul ve İzmir'de bu kişileri gördük ve bu olayı  fırsata çevirdiler, yapılan 1 aylık çalışmayı 2 saatte berbat ettiler ..
 

Şimdi yapılacak tek şey, dün akşam sorumsuzca hem kendilerini hem yakınlarını tehlikeye atıp sokağa çıkanlar ya kendilerini 14 gün evde izole etmeleri, dün akşamki görüntülerden anlaşılacağı gibi, bunun pek mümkün olamayacağı, bu nedenle Virüsün daha fazla yayılmaması için çok acilen sokağa çıkma yasağı uygulanan bu şehirlerde 13 gün daha sokağa çıkma yasağı acilen uygulanmalıdır!..


Birde dün akşam  marketler saat 21'00 de kapatıldığına göre, alınan karar saat 22.00 civarına çıktığına göre, birçok Kripto Marketçiler, paragöz marketçiler tekrar marketlerini açarak bu olaylara büyük sebebiyet vermişlerdir.. Bunların hepsi tespit edilip çok ağır cezalara çarptırılmalıdır


İnşallah sağlık Bakanı Koca’nın koordinatörlüğünde devam eden bu  güzel çalışmalar sekteye uğramaz, ve başta sağlık Bakanı olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının emeklerine yazık olmaz..
Adınız
Yorumunuz
Rizeli - 12 Nisan 2020  
Değerli kardeşim- osman köseoğlu . Yazılarınızla dilimze tercüman oluyorsunuz...

rizeli 53 - 13 Nisan 2020  
Benim anlamadığım şey şu Osman amca. Soylu hatasını kabul edip istifa ediyor. Eğer senin dediğin gibiyse niye istifa etmek yerine bakanlıktaki fetöcüleri bulup da yargı önüne çıkarmıyor ki? Bir de madem bu kadar büyük bir ülkeyiz nasıl böyle basit hatalar yapabiliyoruz hala?

recep - 14 Nisan 2020  
Rizeli 53 seni yakaladiğin püf noktalar ve sorduğun sorular için tebrik ediyorum.Bazilari maksatlimidir yada bir yerlere yaranmak icinmidir bilinmez öküz altında buzağı arıyor.Yada maksadı çok aşan zorlama şeyler düşünüyor...Ben İstanbul da yaşıyorum.o geceyi yaşadık.sokağa çıkanlar fetocu gezici falan değildi.Bir yerlerden düğmeye falanda basilmadı.Zaten bir aydır evdeydik.Aniden televizyonlar alt yazı geçince insanlar hiç bir şey düşünmeden sokağa dökuldu.ekmek su gıda çocuğa süt mama vb gerekçeleri vardı.Türk insanının bu tür davranislarini ekonomik sosyolojik ve psikolojik açılardan değerlendirmek yada incelemek daha doğru olur...Yöneticilerin bu gibi konularda daha hassas davranması sonuçları öngörerek kararlar alması gerekir.Sağduyulu yazarlar gazeteciler empati kuranlar hatanın kimde daha çok hangi tarafta olduğunu görebilenler konu ile alakalı çok mantıklı yazı ve haberler yaptılar.rizede de var bunlardan...


Diğer Yazıları

Çay da yaşanan sorunlar ve çözüm yolları !
RİZESPOR'A SİHİRLİ DOKUNUŞ
DEREPAZARI KENDİRLİ YOLUNU ENGELLEYEN KİM?
28 ŞUBAT DARBESİNDEN NEDEN HESAP SORULMADI?
... YOKSA RİZE'Yİ ÇOK KARANLIK GÜNLER BEKLİYOR
Rize'den Bu Kara Lekeyi Kim Silecek!..
RİZE KENDİRLİ YOLU
İstanbul Zülüm(FETÖ) Sözleşmesi ve Bir Asırdır Türkiye’yi Yöneten Kemalist Yapı !..
HANİ ÖZ GIDA İŞ SENDİKASI TEK GIDA’DAN FARKLI OLACAKTI !.
Türkiye'de 65 milyon insan Açlık ve yoksulluk sınırı altında!..
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ VE AK PARTİ'DE ARANAN ÖMERLER
İSTANBUL (Zülüm) SÖZLEŞMESİ BİR YIKIM PROJESİDİR!..
RİZELİ FETÖ KRİPTOLAR!... ERDOĞAN'A İHANET EDEN RİZELİ !
KÖTÜ ADAMLARI DUVARA, İYİ ADAMLARI AĞACA ASTILAR!.
Şehit Altuğ Verdi'nin Kemikleri Sızlamasın !.
RİZE'NİN KADERİNİ RİZELİLER BELİRLEYECEKTİR.
AK PARTİ Teşkilatları Sosyal Medya’da Neden Yok ? Rize’nin Durumu da İçler Acısı !...
Ak Parti Döneminde LGBT'li Homoseksüel’ler Neden Azdı !...
2020 ‘DE ACI HABERLERLE SARSILDIK !..
Uyan Eyy Rize! Ederle Gömülmek İstemiyorsan Lütfen Sokağa Çıkma !
Koronavirüs ve Kapitalizmin Çöküşü !..
Büyükşehirlerden RİZE'ye Gelenler Dikkat !..
Kamu'da Çalışan 60 Yaş Üstü İnsanlar Emekli Edilmeli
Hasan Karal Neden Saf Değiştirdi!..
Türkiye’de Ulusal bir Güvenlik Sorunu Haline Gelen CHP Acilen Lağvedilmelidir
RİZE MİLLETVEKİLİ AVCI'YLA DOBRA DOBRA !..
GEZİ TERÖR OLAYLARI AKLANIP 2. BİR YARGI DARBESİ YAPILMIŞTIR !..
KUDÜS ve İslam Diyarı İşgal Altındayken, Hac ve Umre Yerine CİHAD Edilmelidir !..
CHP 150 YILDIR BU ÜLKEDE İKTİDARDIR!.
Rize'de Kendini Akil İnsan Zanneden Ombudsman'lar !..
2019 Bizden Ne Alıp Ne Getirdi !...
15 Temmuz'da Hainlere ilk Darbeyi Şehit Ömer Halisdemir vurdu!
SİYASÎ PARTİ VE SENDİKALAR'DA MİLLETİN DUYGULARINI SÖMÜRÜP LÜKS VE SEFA İÇİNE YAŞAYANLAR!...
LOZAN Bize Yutturulan Büyük Bir Hezimettir !..
Asla Unutmayın, Unutursanız (FETÖ)Acınacak Hale Gelirsiniz
FETÖ Kripto'su Aramak İçin Uzağa Gitmeye Gerek Yok ! Hepsi Rize Meydanındaydı.