Reklamı Geç
YAZARLAR
YAPMAYIN, ETMEYİN…
Prof.Dr.Ahmet Berhan YILMAZ
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 22:29

İnsanların açık havadan yararlanabileceği, nefes alıp, psikolojisini düzeltebileceği sahilleri, parkları, bahçeleri, çocuk oyun alanlarını kapatıp, salgının dünyada en rahat yayıldığının bilindiği, ispatlandığı alanlardan biri olan AVM'leri açıyoruz, insanları kapalı alanlara tıkıyoruz.


Camileri kapatıp, futbol maçlarını başlatıyor, kuaförleri, berberleri açıyoruz.


İnsanlar kıtlıktan çıkmış gibi marketlere dolup dolup boşalıyor, kimseden ses çıkmıyor.


Sokaklar sanki hiçbir şey olmamış gibi hıncahınç kalabalık, evde canım sıkıldı diyen, duyarsız, sorumsuz, anlayışsız birileri, sanki inadına, kendilerini sokağa atıyor.


Sosyal mesafeyi sosyalleşmeye evirdik, cenaze deyip, taziye deyip, iftar deyip, sahur deyip birbirimize yaklaştıkça yaklaşıyor, sokaklarda el ele, ağız ağıza dolaşıyoruz.


Bilim adamları; ülkeyi yönetenlere de, bizlere de yapmayın, etmeyin, salgın hızla devam ediyor, bitmiş, gitmiş değil, tedbirlere dikkat edin, rehavete kapılmayın, halkın rehavete kapılmasına müsaade etmeyin, salgın dalga dalga büyür diye yalvarıyor ama onları ne yöneticiler, ne halk dinliyor.


Öte taraftan; ülkemiz bu kadar büyük bir sıkıntıyı yaşarken açılmayan tek yer var Milletin Meclisi TBMM kapalı ve milletin sorumluluğunu üstlenmiş, vekâletini almış milletin vekilleri de en sıkıntılı günlerde ortada yoklar, çalışmıyorlar.


Bu işte bir terslik var ama büyüklerimizin mutlaka bir bildiği vardır.


Eminim; bir tek insanın hayatının bile hiçbir para birimi ve miktarı ile karşılığı olmadığını biliyorlardır.


Unutmayınız ki; hastalanma, yoğun bakıma yatma ve ölüm, akşam maç sonucunu bekler gibi beklediğiniz, o her gün verilen sayılar gibi değildir.


Ölüm; ana, baba, evlat, kardeş, eş, dost, can kaybıdır. Bu salgından dolayı meydana gelen ölüm ise; haftalarca süren ıstırabın, acının, nefes alamamanın, yalnızlığın, kendi ölümünün yanı sıra aileni, yakınlarını perişan etmenin pahasına gelen bir ölümdür.

Adınız
Yorumunuz
okumuş - 13 Mayıs 2020  
Dünya insanları öldüren salgın hastalık nereden geliyor? Evrensel kültürün özünde;dünya insanlarının ne düşündüğü ve neler yaptığını araştırmak;öğrenmek..Amerika ; Çin deki Vuha araştırma merkezine 7 milyon dolarlık fon u gönderiyor. Kovid19 un akrabası virüslerin güçlendirilerek insandan insana geçişinin laboratuvar çalışmaları yapılırken Kovid;19 dünyaya yayılmaya başlıyor. Dergiyi okumaya çalışalım...

Şenay gül - 14 Mayıs 2020  
Bugünle ;dünün yarınları idi. Gelecekteki yarınlarımıza bakalım. İki gözümüz var. Biri insanları görecek.İkincisi ise insanlığı görecek. Müşahhas olarak görebildiğimiz Mimar SİNAN var...Yunus EMRE var...Nasıl görüyoruz? Tarihdeki insanlık eserlerinden..İşte yarınları görecek Necip Türk Milletidir. Necip nedir? Soylu ;soyu temiz... Milletvekillerimizdeki iki gözün göreceği başlıca vasıflardan Alınları fikir çizgili... Kalpleri ceylan... İradeleri çelik.... İrfanları tarla.... İdrakleri bıçak.... Edaları şiir... Diyalektikleri ipekten örgü olacak... Bu değerleri Sayın ALBAYRAK da ve çalışma arkadaşlarında görüyoruz. Bu vasiflarla dokunmuş şilteyi Anadolu üzerine açmak...Bu gerçekleri destekleyen dünya çapında iki göz Sayın BAHÇELİDE vardır.. Selam olsun..


Diğer Yazıları

23 NİSAN
14 MART SERZENİŞİ
GİDİYOR
BANA SENİ GEREK SENİ…
DEĞERSİZLEŞ(TİRİL)ME SOYKIRIMI…
SİL AT GİTSİN HAYATINDAN
ATALARINLA ÖVÜNMEYİ BIRAK…
MÜSLÜMAN’IN DEVRİMCİ, ÖZGÜRLÜKÇÜ RUHU ve BİR MAYIS’IN ÇAV BELLA RUHU…
DİNİ BÖLENLER
ZOR DOSTUM ZOR
MUHTAÇ EYLEME
HER YENİ NESİL İLE MİLLET YENİDEN DOĞAR…
27 MAYIS 1960…
BAYRAM GELMİŞ…
VATAN TOPRAKTIR, TOPRAK VATANDIR…
YEDİNCİ CUMA…
TEDBİR BİZLERDEN, TAKDİR ALLAH’TANDIR…
ATATÜRK’ÜN MİLLETİNE AÇIK DAVETİYESİ…
BEŞİNCİ CUMA…Allah'ım bu ibretlik dönemi hak ettik, biliyoruz.
AYNI GEMİDE OLMAK…BUDUR
YARDIM; KİME VE NASIL?
BURNUMUZ SÜRTÜLMESİN…
KORONA, UMRE, STOK…
YAZILMASIN İSMİMİZ KARA TAHTAYA…
UNUTMA YİĞİDİM…
MEHMET GÜRGÜR HOCAM’A
Yüzde 99’u Müslüman olan ülke nüfusunun yüzde 67’sinin Kuran okumayı bilmediği
DERLER Kİ; RÜYA GÖRMÜŞSÜN…
ASGARİ ÜCRET VEYA TOK AÇIN HALİNDEN ANLAMAZ…
İT İLE ALAMETE, KURT İLE KIYAMETE…
GELSİNLER
ÖĞRETMENLER GÜNÜ
KİBİRLİSİN ve YANLIŞ YOLDASIN…
CUMHURİYET BAYRAMI
NEFERLERE…
NERDEN BİLECEKSİNİZ?..
BİLMEM AĞLASAM MI? AĞLAMASAM MI?
BU NASIL İŞTİR?..
SAHTEKÂRLARIN DÜNYASI... Arısız balı, Boyalı çayı,
BEKA MESELESİ veya VATAN SENSİN KARDEŞİM…
DİYARBAKIR’DAN YÜKSELEN ÇIĞLIK…
İstemez miydim !
Yalan da Olsa...