Reklamı Geç
YAZARLAR
ÇAYKUR'DA YAŞ ÇAY YÜKLEME İŞİ
Deniz VARLI
21 Temmuz 2020 - Salı 09:01
ÇAYKUR alım yerlerindeki çayı kamyona yükleyip fabrikaya taşınması işini yıllardır ihale ile taşeronlara yaptırıyor. Fotoğrafta Kalecik Çay Fabrikasının 17.03.2020'de yapılan yaş çay yükleme ve taşıma işi ihale ilanı görülmektedir. ÇAYKUR bütün fabrikaları için, çay sezonu başlamadan önce bu ihaleleri yapıyor ve kazanan taşeronlarla sözleşme imzalıyor.

Alım yerine yükleme işçisi ile gelip çayı kamyona yüklemesi ve bağlı olduğu fabrikaya taşıması için taşeronlara para ödeniyor. Bazı uyanık taşeronların, alım yerine kamyonla birlikte yükleme işçilerini götürmediği, vatandaşlara "Çayı siz yükleyeceksiniz, yoksa çay burada kalır." diye tehditle karışık emrivaki yaptıkları yönünde şikayetler geliyor.

Her taşeron böyle yapmıyor ama değişik bölgelerden vatandaşların yoğun şikayeti haline geliyor bu konu. ÇAYKUR Genel Müdürü Sayın Yusuf Ziya Alim'in bilgisine sunalım.

Milletin parasını ödediğiniz taşeronların işi hakkaniyetle yapıp yapmamasının sorumluluğu üzerinizdedir. Böyle uyanıklık yaparak haksız kazanç elde edilmesine aracılık yapmak istemezsiniz sanırım.
Adınız
Yorumunuz
MUSTAFA YAZICI - 21 Temmuz 2020  
TEBRİK EDERİM SAYIN DENİZ BEY5; BÖYLE BİR KONUYU GÜNDEME GETİRDİNİZ. GENEL MÜDÜRÜMÜZ MUHAKKAK ARAŞTIRMA YAPIYORDUR. ÇOK YANLIŞ BİR DURUM; VARSA ACİLEN ENGELLENMELİDİR.


Diğer Yazıları

Rekor yağış yok, 10 bin yıldır böyle…
Yaş iken liberal, kuruyunca komünist!
Darbeci ile Ordubozan
Rize’nin dağlarını ütüleyince…
KTİDARIN YÖNETEMEME KRİZİ
RİZE'DE İNSANLARIN CANINA KAST EDEN KENTSEL DÖNÜŞÜM
RİZE'DE PORTAKALLIK'IN PORTAKALLARI
SÖYLESEM TESİRİ YOK, SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL YAZILARI
BİR HABER VE ORTAYA DÖKTÜKLERİ
NERDEN BAKSAN AHMAKÇA
ÇAY TOPLAYANLAR SOKAĞA ÇIKABİLECEK Mİ?
YAT LİMANINA NİYET, HASTANEYE KISMET
ÇAYI KİM TOPLAYACAK?
OY DEMEK HALK SAĞLIĞI DEMEKTİR!
İTİBAR NEREDE?
DÖRT VALİ BİR KARAR!
1000 YILLIK DEVLET GELENEĞİ!
SOYLU BARDAĞI TAŞIRDI
KARANTİNADA 17 GÜN
SORUN NEDİR?
KENDİRLİ, KARANTİNA VE GARİPLİKLER