Reklamı Geç
YAZARLAR
BİR OKURUMUZ, İÇİMİZDEKİ ERMENİLERE DİKKAT ÇEKMEMİZİ İSTİYOR
Tahir ORHAN
18 Ekim 2020 - Pazar 22:33

Geçen ki yazımın altına yorum yazan “Pırlanta” rumuzlu arkadaşımızın yorumundan çıkardığım sonuca odaklanmak istedim bu yazımda…


Dostumuz yorumunda Tevfik Fikret’in, Sultan 2. Abdülhamit’e kurulan tuzağa atıfta bulunan beytini yazmaya çalışmış. Aslını aşağıya alıyorum.


Biliyorsunuz 21 Temmuz 1905 Cuma günü Abdülhamit’e bombalı suikast planlanır. Sultan, camiden çıkıp arabasına bindiği saatte patlatılması planlanan bomba, yanına gelen Şeyhülislam Cemalettin Efendi ile sohbete başlaması üzerine, Sultan’a zarar veremez ama arabasının civarındaki 26 kişi hayatını kaybeder. Bu durumu bir beytinde eleştiren Tevfik Fikret,


“Ey şanlı avcı damını beyhude kurmadın


Attın ama yazık ki, yazıklar ki vurmadın” der.


Bu duruma atıfta bulunan yorumcumuz, bununla birlikte içimizdeki Ermeni sever gazeteci ve yazarlara dokunmamız gerektiğini hatırlatıyor.


Bunu da görmüştük. 19 Ocak 2007’deki Hrant Dink suikastından hemen sonra fotoğrafının bulunduğu afişler elden ele dolaşmaya başlamıştı. “Hepimiz Emeniyiz” diyenler de vardı. Belki de arkadaşımız buna parmak basmamızı söylüyor. Bugün Ermenistan, haksız yere Azerbaycan’a saldırdığı, pek çok çocuk ve sivili öldürüp askerimizi şehit ettiği halde neden “Hepimiz Türk’üz” demiyorlar?


Fransa’ya da dikkat etmemiz gerektiği bir gerçektir. Abdülhamit’e suikastta da Fransızlar vardır. Bomba Paris’ten satın alındı.


Vücudundaki hiçbir yerin gizli kalmasına razı olmayıp, herkesin görüşüne sunan Kim Kardashian tamam da bizim içimizdekilere ne demeli. Mesela çok okunan Ermeni sever Elif Şafak… Hanımefendi, çocukların ölmesini istemiyormuş. Tamam da, çocukları Ermeniler öldürüyor, görmedin mi? Fakat bize yazıklar olsun ki, senin gibi bir kişiliği baş tacı etmiş, kitaplarını on binlerce satın alıp okuyoruz. Üstelik bu ilk eylemin de değil. Yazdık bunu bir kenara Elif Hanım…


Yine HDP milletvekili, daha üç gün önce cebine maaş olarak 25 bin TL koyduğumuz Garo Paylan, twiter hesabından çirkin paylaşımlarda bulunuyor. Çirkin demem, Azerilerin çocukları katlettiğine dair yalan beyanlarıdır. Oysa çocukları Ermeniler katlediyor. Daha 2-3 gün önce Gence’de sivillerin üzerine ateş açıp 13 kişiyi hunharca katlettiler.


Aslında bütün bunlardan bir çıkarımda bulunabiliriz. Tarihte de Ermeniler katliamlar yapıp bunu güçlü lobileri sayesinde Türklerin üzerlerine yıkmışlardı. Hiç olmazsa dünya bunu görür diyebileceğiz ama dünya kör, dünya sağır. Sadece Türklere yapılanlara kör ve sağırlar ama. Bakın Doğu Türkistan’a… Uygur Türklerine yıllardır Çin tarafından asimilasyon, baskı ve zulüm uygulanırken dünya suskun. Sadece dünya da değil, maalesef Türkiye de suskun. Birkaç kuruşluk Çin malı için mi bu suskunluk bilinmez. Oysa boyunduruktan bir kurtulsak neler yapabileceğimizi bütün dünya görecek.


Son olarak Markar Esayan… Ak Parti İstanbul milletvekili Esayan, daha 51 yaşındaydı ve amansız hastalığa yenik düşerek göçtü bu dünyadan. Ermeni olduğunu biliyoruz ama doğrusu Türkler aleyhine açıklamalarına tanık olmadık. Bu ülkede yetişmiş bir insandı. Gazeteci kökenli Esayan’ın toprağı bol olsun; dinince dinlensin.


Bir sözümüz de Araplara; kendilerine hâlâ Müslüman denilen Arap ülkelerine… Başlarına bir musibet geldiği zaman, eylemler yapıp bunu kınadığımız Araplar, Ermenistan’ın açıkça yaptığı katliamlara sessiz… Anlayacağınız onlar da Ermeni sever çıktı.


Gel de Nihal Atsız’a hak verme şimdi… Oğlu Yağmur’a yazdığı vasiyetnamesinde, 30’a yakın ülkeyi sayar ve onları düşman bellemesini ister. Onlarla savaşabilmek için de çok iyi hazırlanılması gerektiğini vurgular.


Bu mücadelede, yalnız olduğumuzu, Türk’e Türk’ten başka dost olmadığını çok iyi bilmeli ve ona göre yolumuzu belirlemeliyiz.


Azerbaycan’dan güzel haberler geliyor. Ateşkes kandırmacasına teslim olmadılar ve zorlu mücadelelerine devam ediyorlar. Yolları açık, kılıçları keskin, Allah yardımcıları olsun.


Kıbrıs’a sonra değineceğiz. Hele şu seçim bir geçsin, kazanan, kaybeden bir belli olsun…


Muhabbetle Efendim!

Adınız
Yorumunuz
güldalı - 22 Ekim 2020  
Ermeniler;Rumlar;Yahudiler...Bu ırklar İstanbul da binsenedir Türkiye ile yaşamaktadır..Yaşamaya devam edecek.Bireyleri yaratan Allah..Irklarıda yaratan Allah.. Kötülükler peşinden koşanlara bakalım- Tevfik Fikret.şair ve dönemide okul müdürü..Şiirlerini okuyanlar bilir; diyor ki; ey şanlı;bombayı batlattın ama isabet ettiremedin.. ABdülhamit e suikast yapan Ermeni..Beki;öven;teşvik eden Fikren neci..Yahudı mi-Ermenimi;rum mu? İlim adamlarına bırakalım..Bugün dünün milletvekillerine bakınız-yani 2000 yılından önceki milletvekilleri birleşmiş ; hükümeti düşürmek için televizyon kanallarındaki konuşmalarına bakınız..Muhalefet-hazine yardımı alıyor..Muhalefet ömrünü;asgrı ücret; şu;bu..diyerek ömür tüketiyor.Ama latifede olsa birtanesi çalışalım demiyor? Bedavadan geçinen muhalefet..Birde 9 senedir KPSS sınavları için okumadık okul;kitap bırakmayan bir simit parası için yapılan gayretli gençlere bakınız..Vatana ve millete katkısı varmı? Fikir ve Gençlik..Bu gerçekleri anlatacaksın..Türk Ordusunun ve milletinin Suriye deki silah depo ve Tünellerini sökmesi sonucunda Amerika varsada Türkiye..Yoksada Türkiye...Azerbaycan; Karabağ da Ermeni silah;depo ve tünellerini sökünce- Rusya.." Varsada Türkiye..Yoksada Türkiye.. Fransa ve Almanya elindeki balonları kaçıran çocuklar gibi bağırıyor..Balonları tutmak için çok koşacaksın...


Diğer Yazıları

TÜRKİYE ARTIK NATO ÜYELİĞİNİ SORGULAMALIDIR
ERMENİLER SINIRI YİNE TACİZ EDİYOR
BOĞAZİÇİ DİRENİYOR!
SİYASETİN DİLİ VE HADDEDEN SÜZÜLMÜŞ NEZAKET!
ŞİMDİ DE KADİR GECESİ İYİ Mİ?
RAMAZAN ARTIK ZENGİN AYI MI OLDU?
HAFIZÂ-İ BEŞER NİSYÂN İLE MALÛLDÜR
ZENGİNLİKTE YARIŞMAK MI HAYIRDA YARIŞMAK MI?
BİZİM İNSANIMIZIN CEHENNEMİ
ON GÜNLÜK YASAK YETERLİ Mİ?
CAVİT ÇAĞLAR BU HATAYA DÜŞMEMELİYDİ
NE ÇOK BİLENİMİZ VAR
ARINÇ KENDİ İRADESİYLE KONUŞMUŞ OLAMAZ MI?
ŞUŞA… KARABAĞ’IN KALBİ ŞUŞA AZAD OLUPDUR
KIBRIS VE ON YILLARA DAYANAN KIBRIS DAVAMIZ
KARABAĞ’A KADAR…
O ÖVGÜYÜ ÇOK HAK EDİYOR
HER YERE ATATÜRK İSMİ VERİLİNCE…
40’INCI YILINDA 12 EYLÜL DARBESİ
BEL ALTI YAZILARI
TERS ÇABA KURALI
SUBLİMİNAL MESAJ VE BİLİNÇALTIMIZ
BİR MÜZMİN MUHALİFİ YAZMAK DÜŞTÜ HİSSEMİZE
ÇOCUKLAR BELKİ BU İŞİ BAŞARABİLİR
İŞİ EHLİNE VERMEK BU KADAR MI ZOR
AYASOFYA-LOZAN-ATATÜRK
ŞOV İŞİNDE AMMA DA PARA VARMIŞ!
MEĞER NE ZENGİNMİŞİZ
EŞEĞİN AKLINA KAPRPUZ KABUĞU DÜŞÜRMEK
BEN BENDEN ÖNCEKİ PADİŞAHLARA BENZEMEM
BUNU HAYVANLAR YAPMIYOR
GAZETECİLİĞİN RUHUNA EL-FATİHA
SAHTE AŞKLAR VE SAHTE ÇAYLAR
GAZETECİLİK NASIL YAPILIR?
MÜSLÜMANLIK BU MUDUR?
60’INCI YILINDA 27 MAYIS İHTİLÂLİ
BAYRAM GÜZELLEMESİ
ÖMER DÖNGELOĞLU VE SEVGİ DİLİ
ÖĞRENİLMİŞ ÇARESİZLİK
LGBT - DİYANET İŞLERİ – ANKARA BAROSU
UEFA SAYI SAYMAYI BİLMİYOR GALİBA
EVDE KAL TÜRKİYE, OKU TÜRKİYE, YAZ TÜRKİYE…
CORONA GÜNLERİNDE TERÖR KALLEŞLİĞİ
YASAK BÜYÜK COŞKUYLA KARŞILANDI
BU DA GEÇECEK MUTLAKA