Mustafa Barış ÖZTÜRK
Köşe Yazarı
Mustafa Barış ÖZTÜRK
 

ŞİMDİ AYNI GEMİDEYİZ İŞTE

Kendine ait kelimeleri az olanların, emanet repliklerle hayat tüketenlerin ve iki yakası bir türlü bir araya gelemeyenlerin çok olduğu ülkemde;    Kısa sürede hemen hemen tüm dünyayı saran korona virüsü sonunda görüldü.   Salı günü akşamı sağlık bakanının geç saatlerde yaptığı açıklama ile yurt dışından gelen bir yolcuda korona virüsü tespit edildiği bildirildi.   Bakanın açıklamasından sonra kısa süre bir panik havası yaşandı. Hatta okulların tatil edilmesi konusu bile gündeme geldi. Ve Pazartesi itibariyle okullar tatil edilecek.   Dünya sağlık örgütü bu virüsü Pandemi (küresel salgın) olarak tanımladı ve ilan etti.   Bu virüsün bulaştığı hastalarda, gereken tedavilerin yapılmasına rağmen bazı ölümlerin gerçekleştiği medyaya yansıyan haberlerden, yetkililerin yapmış olduğu açıklamalardan öğrenilmektedir.   Hangi hastalık olursa olsun, vücuda girdikten sonra bazı tahribatlar yapacak, bazı ölümlere de neden olabilecektir.   Bu virüsün dünyaya yayılmasından uzunca bir süre sonra, ülkemizde iki hastada pozitif çıkan tahlil sonucu virüsün varlığı anlaşılmış ise de, bu güne çok sayıda virüse rastlanmamış olması da bu konuda alınan önlemlerin bir sonuç verdiği doğrultusundadır.   Özellikle batı ülkelerine yapılan uçak seferlerinin iptal edilmemesi, yine batı ülkelerine açılan sınır kapılarının kapatılmaması sonucu, her an bu virüsün ülkemize de gelebileceği ve bazı kişilerde olumsuz sonuçların meydana gelmesine neden olabileceği yazılmakta, çizilmekte ve söylenmekte idi.   Alınan önlemler sonucu, ülkemize bu virüs çok geç girmiş oldu.   Eğer gereken önlemler alınmaz, gereken tedavi uygulanmaz ve bize hiçbir şey olmaz anlayışı ile hareket edilirse doğuracağı olumsuz sonuçlar artabilir.   Bu nedenle de paniğe kapılmadan, felaket tacirliğine soyunmadan, sağduyu ile hareket etmek, yetkililerin uyarılarına kulak vermek, alınması istenen önlemleri almak suretiyle, bu virüsün oluşturacağı tahribatı ortadan kaldırmak, yada en aza indirmek mümkün olacaktır.   Kışın sonuna gelinmiştir. Havalar ısındıkça bu virüsün de yok olacağı söylenmekte!   Birkaç gündür herkesi telaşa sevk eden bu virüsün, gereken önlemler alındığı takdirde, fazlaca korkulacak ve paniğe sebebiyet verecek bir durum yaratabilecek güçte olmadığını anlamak ve bu bilinçle hareket etmek suretiyle ortamın yatışmasını ve bu kriz niteliğindeki virüs salgınından da en az zararla kurtulabileceğimizi hatırdan uzak tutmamak gerekir.   Bir kez daha hatırlatıyoruz Telaşa ve paniğe gerek yok.   Duyuruları ve önlemleri dikkate alalım. Bireyler sadece kendilerinin değil diğerlerinin sorumluluğunu da taşıyorlar.    EN ZAYIF HALKANIN GÜCÜ KADAR GÜÇLÜYÜZ ! #Hayde #BirlikteYeneceğiz Önemli Önerı: Bu süreçte hamile ve süt emziren annelerde İzinli sayılmalı !
Ekleme Tarihi: 13 Mart 2020 - Cuma

ŞİMDİ AYNI GEMİDEYİZ İŞTE

Kendine ait kelimeleri az olanların, emanet repliklerle hayat tüketenlerin ve iki yakası bir türlü bir araya gelemeyenlerin çok olduğu ülkemde; 
 

Kısa sürede hemen hemen tüm dünyayı saran korona virüsü sonunda görüldü.
 

Salı günü akşamı sağlık bakanının geç saatlerde yaptığı açıklama ile yurt dışından gelen bir yolcuda korona virüsü tespit edildiği bildirildi.
 

Bakanın açıklamasından sonra kısa süre bir panik havası yaşandı. Hatta okulların tatil edilmesi konusu bile gündeme geldi. Ve Pazartesi itibariyle okullar tatil edilecek.
 

Dünya sağlık örgütü bu virüsü Pandemi (küresel salgın) olarak tanımladı ve ilan etti.
 

Bu virüsün bulaştığı hastalarda, gereken tedavilerin yapılmasına rağmen bazı ölümlerin gerçekleştiği medyaya yansıyan haberlerden, yetkililerin yapmış olduğu açıklamalardan öğrenilmektedir.
 

Hangi hastalık olursa olsun, vücuda girdikten sonra bazı tahribatlar yapacak, bazı ölümlere de neden olabilecektir.
 

Bu virüsün dünyaya yayılmasından uzunca bir süre sonra, ülkemizde iki hastada pozitif çıkan tahlil sonucu virüsün varlığı anlaşılmış ise de, bu güne çok sayıda virüse rastlanmamış olması da bu konuda alınan önlemlerin bir sonuç verdiği doğrultusundadır.
 

Özellikle batı ülkelerine yapılan uçak seferlerinin iptal edilmemesi, yine batı ülkelerine açılan sınır kapılarının kapatılmaması sonucu, her an bu virüsün ülkemize de gelebileceği ve bazı kişilerde olumsuz sonuçların meydana gelmesine neden olabileceği yazılmakta, çizilmekte ve söylenmekte idi.
 

Alınan önlemler sonucu, ülkemize bu virüs çok geç girmiş oldu.

 
Eğer gereken önlemler alınmaz, gereken tedavi uygulanmaz ve bize hiçbir şey olmaz anlayışı ile hareket edilirse doğuracağı olumsuz sonuçlar artabilir.
 

Bu nedenle de paniğe kapılmadan, felaket tacirliğine soyunmadan, sağduyu ile hareket etmek, yetkililerin uyarılarına kulak vermek, alınması istenen önlemleri almak suretiyle, bu virüsün oluşturacağı tahribatı ortadan kaldırmak, yada en aza indirmek mümkün olacaktır.
 

Kışın sonuna gelinmiştir. Havalar ısındıkça bu virüsün de yok olacağı söylenmekte!
 

Birkaç gündür herkesi telaşa sevk eden bu virüsün, gereken önlemler alındığı takdirde, fazlaca korkulacak ve paniğe sebebiyet verecek bir durum yaratabilecek güçte olmadığını anlamak ve bu bilinçle hareket etmek suretiyle ortamın yatışmasını ve bu kriz niteliğindeki virüs salgınından da en az zararla kurtulabileceğimizi hatırdan uzak tutmamak gerekir.
 

Bir kez daha hatırlatıyoruz Telaşa ve paniğe gerek yok.
 

Duyuruları ve önlemleri dikkate alalım. Bireyler sadece kendilerinin değil diğerlerinin sorumluluğunu da taşıyorlar. 
 

EN ZAYIF HALKANIN GÜCÜ KADAR GÜÇLÜYÜZ !

#Hayde


#BirlikteYeneceğiz


Önemli Önerı: Bu süreçte hamile ve süt emziren annelerde İzinli sayılmalı !
Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi