Reklamı Geç
HABER DETAY
DÜNYAYI STRESE SOKAN ZALİM DONALD TRUMP
04 Kasım 2019 - Pazartesi 08:43
Dünya

DÜNYAYI STRESE SOKAN ZALİM DONALD TRUMP 


Yorgun dünyanın onlarca kıtasında, ne yazık ki bu asırda da silahlı, silahsız savaşlar devam etmektedir.  


Sözde dünyanın en demokratik, en adaletli ve en özgür ülkeleri, toparlakları işgal edilmiş, yerinden yurdundan göç etmeye zorlamış milyonlarca insanın, aç, susuşuz, sığınacağı bir ülke ve yuva arayan bu mazlum mağdurlarının dünyaya yansıyan çok açıklı ve çok acılı görüntülerine vicdanları kurumuş ve tükenmiş bir şekilde seyirci kalmaktadırlar. Tabii ki dünyada gerçek insanlığın, gerçek merhametin var olduğu, Türkiye Cumhuriyeti hariç. 


Bu önlenemez savaşlarda binlerce masun çocuk, genç, yaşlı, kadın, erkek hayatını kaybetmekte, aile yuvaları darmadağın olmaktadır. Ülkelerin geçmişi ve bugünü her alanda talan edilmekte, sınırlar değişmektedir. Bu zulümleri insanlığa reva gören bu zalim, insanlık düşmanı ülkelerinin yöneticileri Allah kahhar ismiyle kahreylesin.  


Binlerce kilometre uzaktan gelerek, adaletsiz ve hiç bir zaman hak etmedikleri menfaatleri için ülkeleri işgal eden, insanları acımasızca katleden bu katiler, vakti zamanı gelince katlettikleri milyonlarca insanın ve kanlarını akıttıkları binlerce insanın masun kanında boğulacak, dünya tarihine zalim ve katıl olarak geçecekler. 


Suriye’deki gelişmelere ilişkin konuşan ABD’nin kaçık, zalim ve hırsız başkanı, Trump, “Biz petrolü güvence altına aldık. Petrolü seviyorum. Kürtlerden çalıyoruz” diyeceği yerde, Kürtler ile Türkler ile ve bütün dünya ile iyi çalışıyoruz diyor. Sapkın adam, Bütün dünyadan çalıyoruz demek istiyor. Utanmadan en güçlü müttefikini düşman belleyerek, Türkiye ile de çalıyoruz diyor bu sapkın, dengesiz, bunak. İşte dünyanın halen süper gücü olarak bilinen, ABD’yi maalesef bu bunak yönetiyor. Peki, dünyanın dört bir yanında katledilen, yurtlarından göç ettirilen, vatanları yağmalanan, evleri, barkları darmadağın edilen bu mazlumlara kim sahip çıkıyor? Kim yardım ediyor? İslam’ın gerçek olarak yaşandığı, gerçek insanlığın var olduğu, TÜRKİYE Cumhuriyeti devleti ve azizi vatan üzerinde asırlardır, insanın ve insanlığın, yaşatılması için her türlü maddi ve manevi fedakârlığı, dini ve insanı görevlerini yerine getiren dünyada tek örnek ülkedir. Ve böyle olmayanda devam edecektir.  

Kaynak: () - Bayram Ali KAVALCI
Adınız
Yorumunuz
NE DİYEYİM - 04 Kasım 2019  
Trump kaçacak yer arar bu sert yazıdan sonra.

Fahri - 04 Kasım 2019  
EVET DOĞRU BAZI LİDERLER İNSANLARI SİTRESE SOKUYORLAR.

Ecati - 04 Kasım 2019  
Trump bu eleştirilere dayanamaz

Tevfik - 04 Kasım 2019  
Bayram Bey- Amerikaʹda ve yurtdışında tek kuruşunuz olmadığı için böyle rahat konuşuyorsunuz. Yaa Rıza Zarrabʹtan üç!beş nemalanmış olsanız ve yurtdışında paralarınız olsaydı bunları yazabilir miydiniz? Samimi olarak bu soruma cevap verin. Bekara karı boşamak kolaydır...

anzerli - 05 Kasım 2019  
:)))duydumu

Osman Basmacı - 06 Kasım 2019  
Trump Azl sürecinden kurtulamaz bu yazıdan sonra

Tatar Ramazan - 11 Kasım 2019  
Sayın Trump- bu sizin söylemlerinizi ciddiye almaz. Sayın Trump- sizin gibi birinin dünyada var olduğundan bile haberdar değildir. Bu cevabı senin değil- Sayın Trumpʹın muhatabı yazmalıydı...