Reklamı Geç
HABER DETAY
EĞİTİM BİR SEN RİZE'DE GELENEĞİ BOZMADI. YİNE FARK ATTI.
23 Temmuz 2020 - Perşembe 08:06
Sendika

Rize de eğitim çalışanları iş kolunda yetkili sendika belirleme çalışmaları kapsamında, il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde sendika sayıları tespit çalışmaları tamamlandı. Her yıl 15 Mayısta yetkili sendika belirleme mutabakatı bu yıl virüs salgını nedeniyle, 15 Temmuz maaş bordroları esas alınarak yapıldı. İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet KİBAROĞLU başkanlığında, Rize’de örgütlü Sendika başkan ve yöneticilerinin katılımıyla yapılan yetkili sendika belirleme çalışması sonuçlanarak, tutanaklar imza altına alındı. 

   
2020 yılında da Rize Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yetkili sendika Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) oldu. 2292 üye sayısına ulaşan Eğitim Bir-Sen’in en yakın takipçisi 1258 üye sayısıyla Türk Eğitim-Sen olurken, Rize Mili Eğitim Müdürlüğünde sendikalaşmaya bakıldığında Eğitim Bir Sen’in 28 yıldır emin adımlarla yürüttüğü sendikal mücadelede Rize’nin tüm ilçelerinde ve il genelinde tartışmasız lider olduğu görüldü. 

     
Eğitim Bir Sen’den yapılan açıklamada İlimizde örgütlü diğer eğitim sendikalarının tamamının üye sayısından daha fazla üyeye sahip olarak haklı bir gururu üyeleriyle ve kamuoyu ile paylaşan Eğitim Bir Sen’in, Yetkili sendika olma başarısının tüm üyelerinin başarısı olduğu vurgulandı. Bu başarının tek kişiye veya yönetim kurulu üyelerine mal edilemeyeceği belirtilen açıklamada. “Bu başarı yalnızca bizim değil tüm üyelerimizin başarısıdır. Bizi zirveye çıkaran, zirvede tutan ve zirveden yeni ufuklara yol almamıza katkı sunan  tüm üyelerimize, yönetim kurulumuza, ilçe yönetim kurullarımıza teşekkür ediyoruz” denildi. Rize’de Yetkili Eğitim sendikası denilince her noktada Eğitim Bir Sen var denilen açıklamada yetkili birimler de şöyle sıralandı; 


Eğitim Bir-Sen Rize Şube Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada ; “Rekabet zemininde hizmet sendikacılığı anlayışı ile yola çıktığımız sendikal hak arama mücadelemizde 28. yılın sonunda bakıyoruz ki artık üyesine, ülkesine hizmette rekabet edeceğimiz, rakip diyeceğimiz hiçbir sendika kalmamış durumda. Artık tek rakibimiz yine kendimiz olarak hizmetlerimizi ve mücadelemizi bu zirveden yeni ufuklara, yeni ufuklardan yeni umutlara doğru taşıyacağız. Yükümüz ağır,bunun bilincinde olarak çalışmalarımızı devam ettireceğiz.  


Dünyada virüs salgını nedeniyle birçok mağduriyetler oluştu. Devletimizle, halkımızla bütünleşerek, birlik olarak bu zor süreci atlatmaya çalıştık. Sendika olarak bu sürece maddi ve manevi desteğimizi esirgemedik. Genel merkezimiz 2 milyon lira ve ramazan bayramında da 1 milyon lira kumanya parası yardımında bulundu. Vefa sosyal gruplarına tüm illerimizde fiziki ve maddi katkılar sağladık. Köstek olan değil her zaman destek olan olduk. 


Kırmadan dökmeden inancın, sağduyunun, vicdanın ve medeniyetimizin sesi olma yolunda sürdürdüğümüz mücadelemizi her dem daha ileriye götüreceğiz.1992’de kurulurken inancımız, söylemimiz ve eylemimiz ne ise 2020 yılına geldiğimizde hedeften sapmadan aynı kararlılıkla ve samimiyetle mücadeleye devam ediyoruz. Yalan dolana sapmadan, üyesini, eğitim çalışanını aldatmadan, kazanımlarımızı anlatarak sendikacılık yaptık. Eğitim çalışanına kazandırdık, kazandırmaya devam edeceğiz. Bazı sendikalar gibi yapmadığımız şeyi söylemedik. Başkalarının kazanımları veya kazanacakları üzerinden sendikacılık yapmadık. Emek hırsızlığı yapmadan sendikacılık yaptık. En büyük sermayemizin samimiyet olduğunun farkındayız. Yeni ufuklardan yeni umutlara koşmaya devam edeceğiz. Bir kez daha bu vesile ile bu güne kadar üye olmamış tüm eğitim çalışanlarını Eğitim Bir Sen’e üye olmaya davet ederken, bizi yetkide zirveye taşıyan tüm üyelerimize, iş yeri temsilcilerimize, İl-İlçe- genel merkez yönetim kurulu asil ve yedek üyelerimize, Kadın Komisyonları yönetimimize ve aynı ufka bakarak umutla bu memleketin yücelmesinde, kadim medeniyetimizin yeniden inşasında, eğitimin ve eğitimcinin hak ettiği yeri almasındaki mücadelemizde, emeğini, gönlünü ve dualarını bizimle paylaşan aziz milletimize sonsuz şükranlarımızı arz ederiz.” İfadelerine yer verildi. 


Biz de Yetkili olan Eğitim Bir Sen Rize 1 No’lu şube başkanı Seyfettin AFACANLAR şahsında Eğitim Bir Sen ve üyelerini tebrik ediyoruz. 

 

Hüseyin KOCAMAN 

Rize Eğitim Bir Sen  Başkan Yardımcısı Basın Yayın Sekreteri 

İlgili Fotoğraflar
EĞİTİM BİR SEN RİZE'DE GELENEĞİ BOZMADI. YİNE FARK ATTI. EĞİTİM BİR SEN RİZE'DE GELENEĞİ BOZMADI. YİNE FARK ATTI. EĞİTİM BİR SEN RİZE'DE GELENEĞİ BOZMADI. YİNE FARK ATTI.
Adınız
Yorumunuz
Adsız Serdengeçti - 23 Temmuz 2020  
Çok üyeniz olabilir. Sizde biliyorsunuz ki üyelerinizin çoğunluğu ne şiş yansın ne kebap anlayışı ile üye olmuşlar. Sendikanıza bir Parti gözü ile bakmak uygun mudur. Buna da sendika denir mi. İktidarın yanlışlarına çanak tutmak uygun mudur? Yazılı sınavda en yüksek puanı alan bir öğretmene sözlü de en düşük puanı vermek hangi Dine;ahlakı kurallarda var. Hanı peygamber alın terini ifade ederken hakkın verilmesinden bahsediyordu. Hani din;hanı inanç nerede...

NUSRET - 23 Temmuz 2020  
YETKİLİ VE ETKİLİ SENDİKA OLMANIN AĞIRLIĞINI OMUZUNDA HİSSEDEN EĞİTİM BİR;SEN HER SENE OLDUĞU GİBİ BU SENEDE YETKİYİ ALMIŞ.İL VE İLÇE YÖNETİM KURULLARINA VE ÜYE OLAN TÜ EĞİTİM ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR EDERİM.İYİ Kİ EĞİTİM BİR;SEN LİYİM.

ADSIZ SERDENGEÇTİYE CEVAP - 23 Temmuz 2020  
Sayın adsız serdengeçti eğitim çalışanlarına yazdığınız yorumla hakaret ettiğinizi düşünüyor musunuz?Ülkenin geleceğini yetiştiren öğretmenler hiç mi düşünmezler de gidip üye olurlar.Bu nasıl mantık acaba?Mülakatlarda yazılı sınavlarda alınan puanlar veriliyor diye biliyorum.

Edremit - 23 Temmuz 2020  
Alalh aşkına siz sendika olduğunuza inanıyormusunuz. Maaşlar % 5o eridi. tek söz çıktımı ağızınızdan tek derdiniz neede bir koltuk var oraya bizden birini atamak. özlük hakkları konunda ne istedinzi bu güne kadar. zam isteyin zam. maaşlar eridi pazara 250 tl yetmiyor alooooo

Adsız Serdengeçti - 23 Temmuz 2020  
ADSIZ SERDENGEÇTİYE CEVAP 23 Temmuz 2020 Sayın adsız serdengeçti eğitim çalışanlarına yazdığınız yorumla hakaret ettiğinizi düşünüyor musunuz?Ülkenin geleceğini yetiştiren öğretmenler hiç mi düşünmezler de gidip üye olurlar.Bu nasıl mantık acaba?Mülakatlarda yazılı sınavlarda alınan puanlar veriliyor diye biliyorum. Değerli kardeşim. Hakaret etme haddım ve hakkım yok. Ama gerçek bu. Siz bu konulara ya çok uzaksınız bilginiz yok. Yada inadına savunmaya geçiyorsunuz. İşin gerçeği bu . istiyorsanız eğitim birsen Şube Başkanı Sayın AFACANLAR a bir zahmet sorun. Çünkü onunda yapacağı bir şey yok. Doğruları size söyler. Onda biraz insaf kaldığını düşünüyorum.

Cem - 23 Temmuz 2020  
Herkese ve herşeye inat ˮdurmak yok yola devamˮ..daha dune kadar sendika nedir bilmeyenler5; özgürce çıkıp bir tane eylem duzenleyemeyenler; hadi gelin denildiğinde evinde kahve yudumlayip sokağa çıkamayanlar; açık ara fark atarak ülkenin en eğitimli kesimi olan öğretmenlerin teveccuhu ile 1. Seçilmiş sendikayı ve ogretmenleri asla ANLAYAMAZLAR.. Eğitim birsen Rize ailesini canı gönülden kutluyor; Seyfettin başkan ve ekibine başarılar diliyorum.

Reis dayı - 24 Temmuz 2020  
Eğitim Bir Sen Rize şube başkanı Seyfettin AFACANLAR şahsında Eğitim Bir Sen ailesini ve üyelerini helal olsun. Güzel bir aile: üye olmak gerek.