Reklamı Geç
HABER DETAY
RİZE'DE BİR KİŞİ BULAMADINIZ MI?
26 Ocak 2021 - Salı 01:51
Eğitim

Rize'de İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarının görevden alınmasının ardından Sendikaların özellikle de alınan isimlerin Üyesi olduğu Sendikanın nasıl tepki vereceğini merakla bekledim.  Sonuç ? Kalan sağlar bizimdir anlayışı.

      
Sendikalar öncelikle, çalışanlarına sosyal, kültürel, ve ekonomik  alanlarda kazanımlarını korumak ve bu konularda yeni kazanımlar elde etmek üzere  iş verenlerine  karşı yasalar çerçevesinde mücadele etmek üzere kurulmuş   birliklerdir.  
      
Öyle veya böyle Rize il Milli Eğitim Müdür Yardımcılarının görevlerinden alınmasında sus pus olanlar veya ithal Müdür Yardımcısı gelmesine ses çıkarmayan sendikalara sorarım ... 
 
Başkanlar, üyelerinizin haklarını kim savunacak?
      
Gündemdeki konu olan son Milli Eğitimdeki atamalar için Sendikalara ve Başkanlarına soruyorum: Sayın Milli Eğitime bağlı bölünmüş sendikalar ve başkanları, iki Müdür Yardımcısının   görevden alınmasını idarenin tasarrufu deyip geçiştiriyor musunuz?  Veya Rize'de Müdür Yardımcılığı  yapacak bilgili birikimli eğitimci yöneticimiz yok mu diyorsunuz, Çıkın açıklayın lütfen.
                                     
Fakatttt evet evet Fakattttt,,,,
      
Anlaşılıyor ki Rize'de bu teşkilatta Müdür Yardımcılığı  görevini yapabilecek bir üyeniz yok muş? Sinop ilinin Boyabat kazasından ilkokul Müdürünün gelmesine ses çıkarmıyorsunuz. Koca Rize bir Müdür yardımcısı yetiştiremedi mi ? Sayın başkanlar. Bu atamayı oldu bittiye kimse getirmemelidir. Rize ili başka illerin bürokratını yetiştirme yeri değildir.  Sayın Ankara'daki Abimiz, Yaşar Beyin İlimize gelmesiyle ilimiz Eğitim seviyesinin Türkiye'de derece yapmasına katkı yapmıştır. Yeni Milli Eğitim Müdürümüz bu çıtayı daha da yükselteceğine inanıyorum fakat, arkam güçlüdür düşünüp, bu ilin eğitim seviyesinin artması için gece gündüz öğrencilerle ilgilenen ,şube müdüründen, okul müdürüne ve öğretmenine kadar bu ilin irfan sahiplerinin önünü kimse kesmemelidir. Rize'nin Sayın siyasi  iradesi.. Rize eğitim camiasında bu görevi  hakkıyla yapacak bir eğitimciyi  sizler de mi bulamadınız?  Halkın tepkisini algısını okuyamayan her kim ise öyle veya böyle bir gün hüsrana uğrar. Kimse bu işi  ben yaptım olduya getirmesin. Sıkıntılar kartopu gibi büyür sonuç çiğ olur çiğ... 
                                     
Eğitim Sendikaları Başkanları,
      
Türkiye'de her kurumda olduğu gibi Eğitim içinde de böl parçala yönel sistemi uygulandığı aşikârdır. Fakat, Sinop'un Boyabat kazasından bir eğitimci gelip Türkiye'de derece yapan bir ilin eğitim camiasında yöneticilik etmesine söyleyecek tek sözün yoksa  lütfen yarından tezi yok istifa edin. Üyelerinizin sosyal ekonomik haklarının yok olmasına göz yumuyorsanız koltukları boş yere işgal etmeyiniz. Koca Rize'ye Boyabat'dan Müdür Yardımcısı, valla hayret mi hayret.  Tabiiiiii geçmiş hatalarınız da şahsen benim aklıma gelmiyor değil …

28+1=29 ... Ogünleri de biliyorum anlayan anlar. Geçmiş tabloyu unutup birlik olun lütfen…


SEVGİLERİMLE.
Kaynak: () - Bayram Arif TURAN
Adınız
Yorumunuz
Salarhali - 26 Ocak 2021  
Nasil bir zihniyet sendikalı olması illa o koltukta oturup sendikasina göre hareketli etmesi gerekli Rize bu düşünce ile zaten yol alamıyor sendika ve siyaset göre bir şekillendirme anlayışı ile eğitim de istenilen olmuyor ama sizlerin bu sendikalı zihniyetiniz ile bu ülke yol alamaz önemli olan işi ehline vermek kendi sendikalıniza değil..

Bağımsız eğitimci - 26 Ocak 2021  
Sürekli sendikalar diyerek sorumlu sendikanın adını niye veremiyorsun acaba. Sorumlu yandaş Ebs sarı sendikası ve yöneticiler bu işin sorumlusu.

İhsan - 26 Ocak 2021  
Nıye gocunuyorsunuzki rizeli olduda ne oldu hep Türkiye sonuncusu bırakın bu ayakları rızeliymış uçurdunuz rizeyı sanki

Pipo içen adam - 26 Ocak 2021  
Biz Rizeliler yönetmek için doğmuşuz. TüRKİYENİN her yanına yayılmışız yönetici olarak. Demek ki kendi şehrimizde hep birbirimizin ayağına sıkıyoruz ki hep dışardan yönetici geliyor.

Fuzuli adam - 26 Ocak 2021  
Soru1: Bu adamların Rizeli olmaktan başka ne özelliği vardı? Rizeʹde görevde oldukları sürede eğitim çağ mı atladı da biz duymadık? Soru 2: derdimiz her koltukta bir Rizeli oturması mı- koltuğa hakedenin oturması mı? (Genel olarak)

THE END - 26 Ocak 2021  
Rize ilinde bir tane müdür yardimciliği yapacak kapasitede yönetici yok ise eğer Rizedeki bütün idarecilerin misyonu sona ermiştir..Yani Rizede bu saatten itibaren eğitim bitmiştir.

Mehmet - 26 Ocak 2021  
Eğitimcilerin şevki bu atamalarla kırılmaz umarım. Son 5 yıldır eğitim kalitesinde derece yapan Rize son tasarruf larla eski günlere dönmez inşallah .

Rizeli - 26 Ocak 2021  
Sendikalar memur veya işçi hiç farketmez hepsi birilerinin güdümünde veya koltuk peşinde sayın Turan

T.Y - 26 Ocak 2021  
Eğitim camiasında intihal yaratan görevden alma ve görev tevili atamasinda yetkili sendikanin hic açıklana yapmaması düşündürücüdür.Sendikalar mevcut üyelerinin haklarini koruyamadikdan sonra kurulu amaclari nedir.Çok enterasan olan siyasi kisilerden korku danmı olasi aciklama yapmiyorsunuz.

Badteacher - 26 Ocak 2021  
Yazık çok yazık Rize in tüm eğitim politikası bu atamalarla sıfırlandı. Bu adamlar 2 yıl işi öğrenmekle ve rizeyi tanımakla geçirecekler. Size sadece şunu soruyorum? Bu saçma atamayı trabzon da yapabilirler mi? Kaybeden Rize siyasetçileri oldu? Seçime de az kaldı?

EMEKLİ - 26 Ocak 2021  
KOSKOCA RİZEDE BİR TANE MÜDÜR ADAYI BULAMADILARDA SİNOPTAN İLKOKUL MÜDÜRÜNÜ TRANSFER ETTİLER BÜTÜN İDARECİLERİ DEMORİLİZE ETTİLER YAZIK GÜNAH

A.y - 26 Ocak 2021  
Her şey bir yana 28 arti 1 bu ne Turan bey.

Bahri Pelikan - 27 Ocak 2021  
Malesef Rizemiz adına böyle bir karara imza atılması üzücü. Eğitim işi siyasi saiklerle yürütülmez. Hele ki nepotizm denen adam kayırmacılıkla hiç yürütülmez. Atanan kişişlere

Muhammet Taklacı - 27 Ocak 2021  
Üzülerek görmekteyiz ki siyasete girmek için her türlü taklayı atan vekiller devlet işlerine de siyasi taklalarla müdahale ediyor. Siyasetten anladığınız buysa o makamları size veren bu halk sizden almasını da bilir efendiler"

Daha uzun yolumuz var - 27 Ocak 2021  
Kurumlardaki görevlilere atanma ve görevden azledilme İşlemleri kurum işleyişindeki olağan süreçlerdir.Ancak her atamanın azledilmenin bir gerekçesi önce ilgililere- sonra da kamuoyuna şeffaf bir şekilde açıklanmalıdır. Bizim bu hassasiyet için daha çok ekmek yememiz lazım. Ortada sosyal medyadan istifa eden bakanlar varken iki orta düzey yöneticinin görevden el çektirilmesi niye bu kadar şaşırtıyor insanları anlamak zor.

M Yılmaz - 27 Ocak 2021  
Ask yaz sevgı yaz bayram bey hıc bır şey duzelmez. Dere yatağını sonucda buluyor derlerddı gorunen okı buluyor. Ama hıc kımsenın yaptıgı yanına kalmayacak. Kalmıyoda.

İKİ BİLEN - 29 Ocak 2021  
sn editör-yorumlarımızı yayımlamayacaksanız yorum sekmesni lütfen kapatın...Arkadaş camadan değil kulağına üflenenler yazmış...Yorumlarım kamuoyuna bilgi katmak amacıyladır...

Kasabanın Şerifi - 29 Ocak 2021  
Boyabat kurtuldu- Rizeʹye geçmiş olsun.