Reklamı Geç
HABER DETAY
GEZİ REHBERİ VE KONAKLAMA SEÇENEKLERİ İLE AYDER YAYLASI
01 Nisan 2021 - Perşembe 22:30
Kültür

Gezi Rehberi ve Konaklama Seçenekleri ile Ayder Yaylası
 

Karadeniz bölgesinin en ünlü bölgeleri arasında bulunan Ayder Yaylası, eşsiz doğal güzellikleriyle gerek ülkemiz gerekse dünya çapında ismini duyurmayı başarmış en özel yaylalar arasındadır. Birbirinden farklı çiçeklerin yer aldığı, ağaçlarla çevrili yemyeşil bir alan üzerine kurulu olan Ayder Yaylası, doğal güzelliklere sahip en özel yaylalar arasındadır. Ayder Yaylası’nda ilk yerleşim zamanı olarak 13. Yüzyılın ortalarına kadar uzanması itibariyle çok önemli bir yere sahiptir. Ayrıca 19. Yüzyıldan itibaren 3 ailenin kalıcı olarak bu bölgeye yerleşmesinden sonra yavaş yavaş tanınmaya başlanmıştır.


Karadeniz bölgesinin en önemli turizm bölgeleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Ayder Yaylası otelleri son dönemlerde konforlu hizmetleri ve eşsiz güzelliklere sahip manzaralarıyla isimlerini duyurmuştur. Ancak Ayder Yaylası otelleri hakkında bilgi vermeden önce Ayder Yaylası civarında görülmeye değer birbirinden özel bölge hakkında bilgi vereceğiz. Oldukça güzel ve geniş tarihe sahip bu bölgeler, Karadeniz bölgesi seyahatinizi en verimli şekilde geçirmenizi sağlayacak.
 

 • Ayder Kaplıcaları: Ayder Yaylası bölgesinde ziyaret edilen en önemli yerler arasında kaplıcalar gelmektedir. Oldukça derin bir tarihe sahip olması nedeniyle son dönemlerde Ayder Yaylasını ziyarete gelen yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Kaplıcaların su sıcaklığının 50 dereceye kadar yükselmesi nedeniyle şifalı sular olarak da bilinmektedir.
   

 • Fırtına Vadisi: Fırtına vadisi Dünya Doğayı Koruma Vakfı tarafından ‘Koruma altına alınması gereken yerler’ listesinde yer almıştır. Ülkemizin en ünlü ve en tanınmış rafting bölgesi olarak kabul edilen Fırtına vadisi, görmeniz gereken en önemli bölgeler arasındadır. Ayrıca yemyeşil doğası ve tertemiz havasıyla kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak bir bölgedir.
   

 • Gelintülü Şelalesi: Özellikle ilk bahar ve yaz aylarının en güzel dönemlerinde eşsiz bir görüntüye sahip olan Gelintülü şelalesi, yeşillikler içinden çıkıp gelen doğal suyun güzelliklerini yansıtıyor. Suların oldukça beyaz ve temiz olması sebebiyle gelin tülünü andırdığı için bu ismi almıştır. Ayder Yaylası ziyareti sırasında görmeniz gereken en özel yerler arasındadır.
   

 • Kaçkar Sıradağları: Yemyeşil bir alan ve tertemiz doğasıyla dünyanın en özel bölgesi olarak görülen Kaçkar sıradağları, kamp yapmak isteyenler tarafından tercih edilen bir bölgedir. Göl ve nehrin bulunduğu bu bölge şehrin kalabalığından ve gürültüsünden kaçarak huzurlu ve sakin birkaç gün geçirmek için en ideal bölgedir.


Ayder Yaylası’nda Konaklayabileceğiniz En İyi Oteller


Ayder Yaylası, Rize’nin en önemli turizm bölgeleri arasındadır. Sadece Rize değil aynı zaman da Karadeniz bölgesinin ülke sınırlarını aşmış en özel bölgeleri arasında yer alan Ayder Yaylası her yıl yerli ve yabancı binlerce insanın ziyaret ettiği bir bölgedir. Bu nedenle kesinlikle görülmesi gereken bir bölgedir. Bunun yanı sıra birbirinden farklı ve eşsiz güzelliklere sahip yaylaları ziyaret etmek isteyenlerin konaklayabileceğini en iyi otelleri gezinomi.com/ sitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.  Hem müşteri hem de konforlu otel odaları ve güler yüzlü personelleri ile hizmet veren en iyi oteller listelenmiştir. Ancak şimdilik Ayder Yaylası bölgesinde konaklayabileceğiniz en iyi otelleri aşağıda bir araya getirdik.
 

 • Ayder Şelale Dağ Evi: Karadeniz bölgesinin yemyeşil doğal güzellikleri içinde yer alan bu tesis, çam ormanlarıyla çevrili bir alan üzerine kurulmuştur. Doğal güzellikleri içinde barındıran bu tesis, Ayder Yaylası bölgesinde konaklayabileceğiniz en iyi oteller arasındır.
   

 • Ayder Resort Otel: Tesis bünyesinde toplamda 58 oda bulunmaktadır. Doğal güzelliklerinin yanı sıra güler yüzlü personelleri ile hizmet veren bu tesis, gezilecek bölgelere oldukça yakın bir mesafede bulunmaktadır.
   

 • Ayder Yeşil Vadi Otel: yemyeşil bir doğal güzellik içine kurulan bu tesiste toplamda 80 oda bulunmaktadır. Konforlu odaları ile ön plana çıkan bu tesis, yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilmektedir.

İlgili Fotoğraflar
GEZİ REHBERİ VE KONAKLAMA SEÇENEKLERİ İLE AYDER YAYLASI GEZİ REHBERİ VE KONAKLAMA SEÇENEKLERİ İLE AYDER YAYLASI GEZİ REHBERİ VE KONAKLAMA SEÇENEKLERİ İLE AYDER YAYLASI
Adınız
Yorumunuz
Ardesenlı - 02 Nisan 2021  
beyler bırazda fıyatlardan bahsedın lutfen ozellıkle yoresel yemeklerın fıyatı yuksek ama cok yuksek