Reklamı Geç
HABER DETAY
RİZE'DE EYLEMCİLERE MÜDAHALE;. 8 GÖZALTI
25 Nisan 2021 - Pazar 19:00
Rize

TAŞ OCAĞI KARŞITLARINA MÜDAHALE; 8 GÖZALTI

 

Rize'de, Lojistik Merkez ve Liman projesinin inşa edileceği deniz üzerindeki alanın dolgusu için 16 milyon tona yakın taş alınması kararlaştırılan İkizdere ilçesi Gürdere ve Cevizlik köyünde, taş ocağı açılacak alanda halkın yerleştirdiği arı kovanları kaldırıldı. Jandarma, grubu dağılmaları yönünde uyardı. Alanda bekleyişlerini sürdüren grup ise iş makinelerinin çalışmaya başlaması ile tepkilerini gösterdi. Jandarma ekipleri biber gazı ile gruba müdahale etti. Müdahale sırasında jandarma ile bölge halkı arasında gerginlik yaşandı. Biber gazından etkilenen kadınlar fenalık geçirdi. Jandarma ekipleri, direnen 8 kişiyi gözaltına aldı.


VALİLİK: İDARİ YAPTIRIM UYGULANDI


Rize'de, Lojistik Merkez ve Liman projesinin inşa edileceği deniz üzerindeki alanın dolgusu için 16 milyon tona yakın taş alınması kararlaştırılan İkizdere ilçesi Gürdere ve Cevizlik köyünde, taş ocağı açılacak alanda bekleyişlerini sürdüren gruba uygulanan para cezaları ile ilgili valilik tarafından yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, "Devletimiz, ülkemiz ve ilimiz için çok önemli olan ve her türlü hukuki aşaması tamamlanan izinleri alınan yatırım projesi kapsamında açılmak istenen taş ocağını engellemeye çalışan, tüm ısrarlı açıklama, ikna gayretleri ve ikazlara rağmen maske-mesafe kuralına uymayan, kamu görevlilerinin çalışmasına sekteye uğratmak isteyen kişilere idari yaptırım uygulanmıştır" denildi.

İlgili Fotoğraflar
RİZE'DE EYLEMCİLERE MÜDAHALE;. 8 GÖZALTI RİZE'DE EYLEMCİLERE MÜDAHALE;. 8 GÖZALTI RİZE'DE EYLEMCİLERE MÜDAHALE;. 8 GÖZALTI RİZE'DE EYLEMCİLERE MÜDAHALE;. 8 GÖZALTI RİZE'DE EYLEMCİLERE MÜDAHALE;. 8 GÖZALTI RİZE'DE EYLEMCİLERE MÜDAHALE;. 8 GÖZALTI RİZE'DE EYLEMCİLERE MÜDAHALE;. 8 GÖZALTI
Adınız
Yorumunuz
İkizdereli - 25 Nisan 2021  
16 milyon taş küçük bir rakam öyle milyon falan dendiğine bakmayın. Sorun burda zaten bu kadar küçük bir miktar taş İçin yaklaşık 1.5 milyon ağacın kesilmesi mantıklı mi? Taş ocağı ile İyidere arası 35 km ilk yol var ve bu yol üzerinde 3 adet halihazırda çalışan taş ocağı var neden ordan alınmıyor 16 milyon taş. Akıllı düşünelim bu kadar az taşı farklı alternatiflerden elde etme imkanı var ilken ısrarla İskencedereden alınması- uzun yollar işletilecek bir maden sahasının öncü sarsıntıları mi?

Avni BAYRAKTAR - 25 Nisan 2021  
Saygıdeğer hemşehrilerim bu mübarek günde gidin evinize oturun aşağı atı alan Üsküdarʹı geçti en çok hesler için eylem yaptık ne oldu.

Ahmet kolçak - 25 Nisan 2021  
Bu xxx i buraya gönderen provokatörleri bulmak lazım bunlar zavalli

HAKYEMEZ SARI - 26 Nisan 2021  
hanı SEVİNİYORDUNUZ x RİZELİ KARDEŞLER NE OLDU ŞİMDİ PARA MI ÖNEMLİ SİZ MI

Tevfik Ağansoy - 26 Nisan 2021  
İkizdere!iyidere yolunda bir sürü ocak var. Neden doğa tahrip ediliyor. Bu nasıl iştir...