Reklamı Geç
HABER DETAY
ÇAYKUR'A MİLLİ BİR AŞI GEREKLİ
24 Mayıs 2021 - Pazartesi 00:46
Siyaset

Asıl konuya gelmeden önce, ABD ve AB'nin ülkemizi doğrudan hedef aldığı bu zamanlarda iç birliğin ne kadar önem taşıdığını belirtmek istiyorum. Tarihte birçok örnek ve onlarca tecrübe ile kanıtlanmış bi gerçek var ki, oda dış tehdite karşı iç birliğin sağlam olmasıdır. Emperyalizmin hükümetimizi yıkmasına asla alkış tutmayız. Vatan Partisi olarak vatanseverliğimizin bize yüklediği sorumluluğumuzun farkındayız. Ak Parti siyasi rakibimizdir, yasal ve meşru yollarla mücadelemiz sürecektir. Ters düştüğümüz politikalardaki amacımız halkımızın çıkarlarını korumaktır. Ancak onca çabamıza rağmen, onca fedakarlığa rağmen hükümetin çay üreticilerini görmezden gelmesi akla mantığa sığmıyor. Yıllardır kota işkencesi ile uğraşıp duruyoruz.

     
ÇAYKUR ESKİ GÜCÜNE KAVUŞTURULMALI

     
Çaykur 46 fabrikası ile günlük 9000 ton yaş çay işleme kapasitesi olduğunu belirtiyor. Kapasite sorunu sebebiyle konterjan uygulamasını uyguluyor. Daha sonra peş peşe ''Çayınızı alacağız acele etmeyin'' açıklamalarını yapıyor. Her sene yapılan açıklamayı iyi incelersek ''Elimiz kolumuz bağlı'' demek istiyorlar. Özel sektöre ait 160'a yakın çay fabrikasının olduğu yerde Çaykur'un 46 fabrika ile piyasada direnmesi çok zor. Bir an önce fabrika sayılarının artırılması gerekiyor.

    
KONTERJAN KADAR OYA MECBUR OLURSUNUZ

    
Bir çay üreticisi olarak şunu açık yüreklilikle söyleyeyim, sabrımız taştı, artık kotaya dayanacak gücümüz kalmadı. Özel sektör bizi yavaş yavaş sömürüyor. Her hafta farklı bir seçenek sunuyor. Rizelinin özel sektöre mahkum edilmesi kabul edilemez. Fabrika kurmak ile ilgili sorunlar varsa, ''Taban fiyattan aşağıya çay alımının yasaklanması'' kanunu ile üreticinin maddi kaybı önlenebilir.


ÇÖZÜM VAR AMA ÇÖZEN YOK

   
Değerli Hemşehrilerim, çözümün ne olduğunu hepimiz gayet iyi biliyoruz. Ancak kim çözecek diye hep birbirimize bakıyoruz. ''ÖZEL'' salgına karşı, Çaykur'a milli bir aşı gerekli. Bu aşı Vatan Partisi'dir.Ülkemizin bütün sorunlarına karşı çözümümüz vardır. Gelin elbirliği ile bütün dertlerimizi sonlandıralım. Yeni kurulan Asya merkezli dünyaya doğru Tam Bağımsız Türkiye idealimizi gerçekleştirelim.


Saygılarımla.Salih Öksüz

Vatan Partisi Rize İl Başkanı

 

Adınız
Yorumunuz
OY OY DAHA NELER. - 24 Mayıs 2021  
YAHU SİZMİ ÇAYKURU ESKİ GÜCÜNE KAVUŞTURACAKSINIZ.PEKİ ESKİ GÜCÜNÜ BİLİRMİSİNİZ.GELDİ ECEVİT-GİTTİ DEMİREL-GELDİ DEMİREL GİTTİ ECEVİT-Lİ YILLARIMI SANİYORSUNUZ BİZLER UNUTTUK...FABRIKA MEYDANLARINDA YOL BOYLARINDA-FİDANLIKLARA ÇAY SEREREK-BİNLERCE ZARAR ZİYAN YAPAN GEÇMİŞ İKDİDARLARIN YAPTIKLARI ÖZENTİYLEMİ ÇAYKURU KURTARACAKSINIZ.KISACA OGÜNÜN ZARARINI GELDİĞİNİZDE BİN KATINAMI ÇİKARTACAKSINIZ.ÇAYCİ BİLMİYORMU-ANAVATAN ZAMANINDA ÇAYKUR BORÇ BATAĞİNDAYDI-TÜM BAKANLIKLARIN PARASINI RİZEYE AKTARDILAR-RİZELİ RAHAT NEFES ALSIN DİYE-AMA BİZ RİZELİLER NE DEDİK-YAHU BUKADAR PARAYI VERİYORSUN-KIŞIN(B..)YİYECEĞİZ DİYENLERDE SİZLER DEĞİLMİYDİNİZ.NANKÖR BİR MİLLET OLDUK VESSELAM-SİZİ İSTEMİYORUZ BİZDEN UZAK OLUNDA NERDE OLURSANIZ OLUN DERİM

Hulusi Ak - 24 Mayıs 2021  
Oyoyoy daha neler sana vesenin gibi duşunenlere söylüyorum. Sende anlama zorluğumu var.Adam fabrika yapalım diyor.Çayı alıp ta dereyedokelim demiyor.Çayın kilosu 290krş.Hoşuna mi gidiyor.Senin tuzun kuru yada eğitime ihtiyacın var.Senin aklın başında mi.

Rizeli - 26 Mayıs 2021  
Hülisi ak- seninde anladiğim okadar- yani bügünün ikdidar gücünün yapamadığınımı bu Xedecek diye umut bağladınız- babana na varsa dedene büyüklerini önce dinle sonra yorum evdeki- sözün dinlensin- işte buyuzden senin gibi boş konuşanlar yüzünden başimiza taş yağiyor- sağa sola yazmakla değil kolu komşunu topla ennyakın il ilçe başkanlıkları ilgili KURUM kuruluşları harekete geçirecek kadar yolları denesene- geçmişi bilenlerle diyaloğa girme- senin tahsili benim kalemimin ucu bile olamaz hatırlatırım

çayçiçeği - 28 Mayıs 2021  
Rizeʹnin kalkınmasında yapılacak işletmelerin başında gemi sanayi gelir. Gemi sanayi-balıkçılık sektörünü-yatlimanlarının gelişmesinede katkı sağlar. Özel sektörün gelişmesini sağlar. İkinci işletme hidrolik kollarını üretecek fabrikayi kurmak. Nasıl yapacağız? Kaynak nasıl bulacağız? Azerbancan ile müşterek çalışma imkanlarını geliştireceğiz. Bugün 160 adet çay fabrikası kuran özel sektör- Gemi ve Hidrolik sanayinide kurar. Özel sektörün gelişmesi için kolaylaştırıcı önerileri- Artvin.Rize -Trabzon- Giresun-Ordu Üniversiteleri müşterek çalışacak. Gençlerimizde - ileri teknolojilerle çalışacak. Olur mu ? Olur. Nasıl olur? Çalışınca.. Esen kalınız...