Reklamı Geç
HABER DETAY
TÜM GERÇEKLER ORTADA İKEN ÜRETİCİLERİMİZ YANLIŞ YÖNLENDİRİLİYOR
25 Mayıs 2021 - Salı 11:39
Rize

Değerli üreticilerimiz, 24 Mayıs itibariyle 61.500 ton yaş çay alımı yapılmıştır. Malumlarınız üretim kapasitemiz 9.020 ton/gündür. Buna rağmen 11 bin  ton civarında yaş çay alım gerçekleşmektedir. Tüm gerçekler ortada iken üreticilerimizin yanlış yönlendirilmesi doğru ve hakkaniyetle bağdaşmamaktadır.

        
Gün boyu tüm fabrikaları dolaşıyor hatta ve hatta tüm alımevleri, çay bahçeleri dolaşılıyor. Üreticilerimize gerçekler anlatılıyor, çay taze ve birkaç günde hasadı yapılıp bitirilecek bir işlem değildir. Çay hasadının hiç olmazsa 20-25 gün devam etmesi gerektiğini bilmeyen üreticimiz yoktur. Üreticilerimiz hiçbir söylenene kulak vermeden belirlenen limitler nisbetinde çay satmaya devam etsin. Çay alımlarımız günlük belirlenen limitler seviyesinde devam edecektir. ÇAYKUR mevcut kapasitesi ile üreticiden 1 kg daha fazla nasıl çay alırız hesabı ile uğraşmakta olduğunun bilinmesi gerekir. Acele edilmeden günlük hasada devam edilmesini özellikle istirham eder kolaylıklar dileriz.                                                                                 


ÇAY İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Adınız
Yorumunuz
Aklın yolu - 25 Mayıs 2021  
Çay 25 gün eyvellah-fakat çay tek geçim kaynağı olmayıp çalışan ve 2 dönümün altında bahçesi olanlar bunu nasıl yapsın?önceden randevu sistemin de hafta da bir gün satıp yine 3hafta gibi bir sürede bı şekilde bitiriyordu.şimdi 15 kg kontejan randovu 2gun de bir 40 kg kaç günde biter hesaplayın..

Ardesenlı - 26 Mayıs 2021  
Ahh mudurum ahh sızde bır cay uretıcısı olarak sıkıntıları bılıyorsunuz nasıl bas edecegız 2 ton cay 20 kg ıle nasıl bıtırelım cay zamanında tolanmayınca da kalıtesı cok dusuyor

üreticiyi duyunuz - 27 Mayıs 2021  
istifa ede eyy müdür ehil müdür dXXX uyguladığınız yaş çay alım kota kontenjan politikalarınız nede niyle yaşçay fiyatları aşağılara düşerek tepetaklak oldu 2-45krş lere düştü yazık kulhakkıdır sebebiyet veren sizlersiniz istifa ediniz .