Reklamı Geç
HABER DETAY
DUA ET RİZELİ HEMŞEHRİLERİM ÇOK İLERİ GİTMEDİLER
26 Mayıs 2021 - Çarşamba 14:03
Siyaset

 Rize birinci, daha neler olacak neler


Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'nın hedefinde İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Rize ziyareti vardı. İsmini vermeden 'gelin hanım' diye hitap ettiği Akşener için "Gelin hanım beni Netanyahu'nun yanına koyuyor, onun ardından memleketim Rize'ye gidiyor. Gelin hanıma gayet güzel bir ders veriliyor" dedi


Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Rize ziyareti sırasında yaşanan olaylara değimdi. Rize’de yaşananlardan sorumlu tuttuğu Akşener’e ‘gelin hanım’ diye hitap eden Erdoğan şunları söyledi:


“DUA ET DAHA İLERİ GİTMEDİLER”


Gelin hanım beni Netanyahu’nun yanına koyuyor, onun ardından memleketim Rize’ye gidiyor. Gelin hanıma görüldüğü gibi gayet güzel bir ders veriliyor. Ve nerede, nasıl adım atılacağını çok iyi bilmek lazım.


Burası Rize, sen kalkıp da Rize’nin uşağına bu şekilde hakaret edip onu Netanyahu gibi bebek katillerinin yanına koymaya kalkarsan yapılacak budur. Yine dua et ki gelin hanıma çok ileri gitmeden bir ders verdiler. Bu da Rizelinin edebini, adabını gösterir.


BU DAHA BİRİNCİ DAHA NELER OLACAK NELER”


İkizdere yetmedi bir de Çayeline gitti. Orada da zaten gerekeni yaptılar. Ondan sonra da Trabzona gitmeye kalktı. Trabzonda da hiç meydana çıkmayıp doğrudan uçağa gidip Ankara’ya döndü.


Bu daha bir. Daha neler olacak neler. Daha dur bakalım bunlar iyi günler. Her şeyden önce ahde vefa diye bir şey var. Eğer ahde vefa olmazsa bu millet affetmez.

Adınız
Yorumunuz
Onur Çolak - 26 Mayıs 2021  
X koca bir memlekette tüm muhalefet partilerini ya PKK ile ya da FETÖ yan yana koyarken- çirkinliğin daniskasını yaparken- size kimse edepsizce ders vermiyor... ama bir netenyahu benzetmesine tahammül edemiyor ve siyasal şiddeti destekler açıklamalar yapılıyor."" bu memleket çirkin dilden neler çekiyor . xxx kaba kuvvet kullanarak Rize liyi küçük düşüren- Rizelinin misafirperverliğine zarar getiren hiç kimse Rize yi temsil edemez.

Tevfik Ağansoy - 26 Mayıs 2021  
O hareketleri rizeliler yapmadı. O insanlar Rizelileri değil akepelileri temsil ediyor. Bizde misafir el üstünde ağırlanır. Aynı düşünürsün veya düşünmezsin o ayrı. Bir parti başkanı olarak şiddeti teşvik etmek sana yakışıyor mu?