Reklamı Geç
HABER DETAY
RTEÜ 12. SIRADA YER ALDI
03 Haziran 2021 - Perşembe 16:30
Eğitim

RİZE Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ), dünyanın en iyi Asya Üniversiteleri arasına girdi. Listeye, Türkiye'den 43 üniversite girme başarısı gösterirken RTEÜ, sıralamaya giren Türk Üniversiteleri arasında 20’inci, devlet üniversiteleri arasında ise 12’nci sırada yer aldı.

 

Son yıllarda bilimsel başarı ve toplumsal hizmet çalışmaları ile dünya üniversiteleri listelerinde adından söz ettiren Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, bu kez de ‘Dünyanın En İyi Asya Üniversiteleri’ sıralamasında yer aldı. RTEÜ, Times Higher Education’ın (THE) 02.06.2021 tarihinde yayınladığı 2021 Asya Üniversiteleri sıralamasında (THE Asia University Rankings 2021) 401+ sıraya yerleşerek, kıtalar bazında değerlendirilen sıralamada Asya’nın en iyi üniversiteleri listesine girdi. Dünyanın en saygın yükseköğretim derecelendirme kuruluşlarından biri olan Times Higher Education’ın yürüttüğü 2021 Asya Üniversiteleri sıralamasında bu yıl Türkiye’den 43 üniversite yer aldı. RTEÜ, sıralamaya giren Türk üniversiteleri arasında 20’nci sırada, devlet üniversiteleri arasında ise 12’nci sırada yer aldı. 30 farklı bölgeden toplam 551 üniversitenin listeye girebildiği Asya Üniversiteleri 2021 yılı sıralamasında birinci ve ikinci sıraya Tsinghua Üniversitesi ve Peking Üniversitesi ile Çin yerleşti. Söz konusu sıralamada Japonya ise 116 üniversite ile en çok temsil edilen ülke oldu. 

Adınız
Yorumunuz
Mahmut Kaya - 04 Haziran 2021  
Ben böyle üniversite görmedim- kendi başına takılıyor. Sadece halkla değil sivil toplum kuruluşları ile de irtibatı yok görünüyor. Rizemizde üniversiteyi hizaya sokacak birim yok mu?

Rizeli06 - 06 Haziran 2021  
Çok üzücü ve utanılacak bir durum. Sonuncu (aralarında sıralama yapma gereği olmayan) grup içinde yer almışız. Şapkamızı önümüze koyup nasıl düzelteceğimizi düşünmeliyiz.